Tallinn on üks populaarsemaid sihtkohti Läänemere kruiisisadamate hulgas. Teenindame igal aastal üle poole miljoni kruiisituristi ja võtame vastu üle 300 kruiisilaeva.

Lisaks Vanasadamale võtame kruiisilaevu vastu ka Saaremaa sadamas.

Meie sadamates peatuvad maailma suurimad kruiisifirmad, sh:

Carnival Corporation, Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean , MSC, Costa Cruises, Aida Cruises, Princess Cruises, Holland America, P&O, TUI, Pullmantur, Azamara, Crystal, Fred Olsen, Saga ja paljud teised, kokku ca  40 kruiisifirmat.

Asukoht

Pääs kruiisialale toimub Logi ja Rumbi tn ristmikult. Kruiisialale pääseb kruiisiväravast, mis asub A-terminali sõidukite pääsla merepoolses küljes.

Liikumisteekond promenaadile ja kruiisiterminali >>>

Teenused kruiisialal

Turismiinfo
Suveniiripoed
Restoran
Tualetid
Jalgrataste rent
Ekskursioonibussid
Takso
WiFi

Uus linnaruum Tallinnas — kruiisiterminal ja katusepromenaad Vanasadamas

Vanasadama moodne ja mitmekülgne kruiisiterminal avab mereääre linnarahvale vaba aja veetmiseks. Seni ligipääsmatust sadama-alast saab kutsuv linnaruum, mis jätab kustumatu esmamulje ka merelt saabuvale külalisele.

Tallinna Sadama rajatud ning kõigile avatud 850-meetrine kruiisipromenaad lookleb loodemuulil üle kruiisiterminali katuse, ühendades mereääre Kultuurikilomeetriga. Katusepromenaadilt avanevad vaated merele, sadamale, laevadele ja linnale. Istumisalad, mänguväljak, välijõusaal, avarate terrassidega restoran, haljastus ja Eesti kunst loovad värskele linnaruumile eriti elava õhkkonna.

Uus kruiisiterminal on piirkonna kõige kaasaegsem, loodud keskkonda ja jätkusuutlikkust silmas pidades. Energiat toodavad terminalile Põhjamaade kliimale kohandatud päikesepaneelid ning kütab-jahutab soojuspumba abiga mereenergia.

Kuni 1400 inimest mahutav hoone avab lisaks reisijate teenindamisele veel rohkelt erinevaid võimalusi sündmuste korraldamiseks

  • konverentsid
  • seminarid
  • messid
  • festivalid
  • filmivõtted
  • kontsertid
  • teatrietendused
  • firmaüritused
  • erapeod ja palju muud

Kindel on, et ka terminali sees saab külastaja silm puhata: sisekujunduses on kasutatud palju Eestile omast puitu ning ruume kaunistavad lopsakad taimed.

Tallinna Sadam soovib arendada Vanasadama piirkonnast eheda ja mitmekesise linnaruumi nii kohalikele kui ka külastajatele.

Toome linna(m)elu Vanasadamasse!

Kruiisipromenaadi restoran Ocean 11

Ocean 11 on tõenäoliselt parima vaatega restoran Tallinnas.

Restoran avab uksed juba varahommikul, et pakkuda hommikusööki nii lihtsat kui ka luksuslikku toitu armastavavale külalisele. Kella kolmeni on saadaval päevamenüü ning lõunast stardib ka À la carte, mida saab nautida õhtuni. Menüü toetub suuresti mereandidele, aga ka liha- ja taimetoitude armastajad ei pea pettuma. Joogikaardil on tuntud klassikuid ja ka veidi julgemaid valikuid.

Einestajad saavad nautida vaadet merele ja laevadele – ühel pool avatud laht ja teisel pool Tallinna Sadam. Restoranil on kaks suurt terrassi – üks avaneb hommikupäikesesele ja teine õhtupäikesele.

Ruume saab rentida ka eraüritusteks. Siseruumid mahutavad kuni 100 külalist, terrassid kumbki veel 100. Aitame soovi korral kogu ürituse ka organiseerida – alustades toidust ja lõpetades meelelahutusega.

Alusta ja lõpeta oma päev koos päikese, mere ja Ocean 11-ga!

Kontakt: [email protected]

Kruiisiterminali väliala skulptuur "Laine"

Autor: Argo Männik

Kunstiteose liik: skulptuur

Asukoht: Logi tn 4/2, Tallinn

 

Autor skulptuurist “Laine”

Sadam on ühtaegu koht, kust kiiresti läbi liigutakse ning samas koht, kuhu saabujad võivad öelda „kohal“. Üsna samamoodi seletab lainete olemust meile füüsika – laine on energia edasikandumine aines, kuigi aine ise lainetega kaasa ei liigu.
Skulptuur “Laine” väljendab inimeste liikumist lainetena – nende kohtumisi ja lahkumisi. Kohtumine metalse lainega on hetk, mis võib igaühele meelde jääda ja pildistama kutsuda.