Tallinna Sadama visioon on saada Läänemere uuendusmeelseimaks sadamaks, luues klientide jaoks parima keskkonna ja arenguvõimalused.
Tallinna Sadamale kuuluvate sadamate arendamine toimub pidevalt. Kehtivad detailplaneeringud Muuga sadamas ja Paldiski Lõunasadamas võimaldavad rajada merre uusi kaisid ning ladustamise alasid. See tähendab, et vajaduse tekkimisel on võimalik ehitustöödega kohe algust teha. Konkreetsed investeeringud ja nende tähtajad sõltuvad muuhulgas klientide arenguplaanidest, muutustest kaubaliikides ja planeeringute kehtestamisest. Tallinna Sadam rajab taristu ning kliendid oma tegevusele vastavad spetsiifilised ehitised.
2017 valminud Vanasadama ala Masterplaan on pikaajaline laiaulatuslik arendusplaan, mille kohaselt on ühendatud sadama (suletud ala) ning sadamaga ja linnaga seotud (pool-avalik ala) tegevused ja linnaline arendus (avalik ala) üheks funktsionaalselt toimivaks süsteemiks, sisaldades inimkeskset ja integreeritud lähenemist ühendades majanduslikud, sotsiaalsed, keskkonna ja ruumilised aspektid andes mereäärsele sadama piirkonnale nii rahalise kui ruumilise maksimaalse maa väärtuse. Kuni masterplaani detailplaneeringute valmimiseni püüab Tallinna Sadam ajutiste lahenduste ja tegevustega A- ja D-terminali ümbritsevat avalikku ruumi kujundada inimsõbralikumaks, et tulevikus oleks võimalik mugavalt jalutada Kadriorust Kalamajja.
Tallinna Sadam panustab sadamateüleselt ka kaasaegsete tehnoloogiate rakendamisele, luues ning võttes kasutusele innovaatilisi arendusi ja digilahendusi.