Tallinna Sadama maskott

Saage tuttavaks – Tallinna Sadama maskott sadamakapten hüljes Ülo!

 

Tallinna Sadama maskotiks on just hüljes, kuna hülged on kaunid mereloomad, keda on tihti lust kohata ka meie sadamates. Sadamakapten hüljes Ülo ilmub inimeste ette hea meelega, ta on laste sõber, muhe ja lustlik kaaslane, kes armastab teiste meelt lahutada. Eriti meeldivad talle kruiisituristid, kes kaugetest maadest põnevaid lugusid pajatavad.

 

Maskott hüljes Ülo on nime saanud Tallinna Sadama sadamakapteni Ülo Kikase järgi ning sadamakapten Kikast peabki ta enda eeskujuks. Seepärast püüab maskott meelelahutusele lisaks ka sadama territooriumil silma peal hoida ning korra eest hoolitseda. Maskoti nimi – hüljes Ülo – on ka mõnus keeleharjutus välismaalastele!

 

Maskoti karakter valmis 2014. a kevadel avaliku konkursi tulemusena ning pandi kokku mitmest populaarseimast konkursitööst. Maskoti valmistas Eesti üks tuntumaid teatrikunstnikke Gunta Randla, kelle käe all on valminud veel näiteks sellised legendaarsed tegelased, nagu Leopold ja Äpu, telelavastuse „Mõmmi ja aabits“ karakterid ning paljud teised armastatud ETV lastesaadete nukud.