Tallinna Sadama maskott

Saage tuttavaks – Tallinna Sadama maskott sadamakapten hüljes Ülo!

 

Tallinna Sadama maskotiks on just hüljes, kuna hülged on kaunid mereloomad, keda on tihti lust kohata ka meie sadamates. Sadamakapten hüljes Ülo ilmub inimeste ette hea meelega, ta on laste sõber, muhe ja lustlik kaaslane, kes armastab teiste meelt lahutada. Eriti meeldivad talle kruiisituristid, kes kaugetest maadest põnevaid lugusid pajatavad.

 

Legend räägib, et hüljes Ülo ujus oma sünnikodust Saaremaalt uhke kruiisilaeva kiiluvees Tallinnasse ning sattus Tallinna Sadamasse, kus vaimustus sadamatööst ja siinsest põnevast elust. Tutvudes sadama hingeeluga proovis ta siin läbi erinevaid ameteid kuni töötas end välja sadamakapteniks. Maskott hüljes Ülo on ka nime saanud Tallinna Sadama tolleaegse sadamakapteni Ülo Kikase järgi ning tegusaid sadamakapteneid peabki ta enda eeskujuks. Seepärast püüab maskott lisaks meelelahutusele ka sadama territooriumil silma peal hoida ning korra eest hoolitseda. Maskoti nimi – hüljes Ülo – on ka mõnus keeleharjutus välismaalastele!

 

Maskoti karakter valmis 2014. a kevadel avaliku konkursi tulemusena ning pandi kokku mitmest populaarseimast konkursitööst. Maskoti valmistas Eesti üks tuntumaid teatrikunstnikke Gunta Randla, kelle käe all on valminud veel näiteks sellised legendaarsed tegelased, nagu Leopold ja Äpu, telelavastuse „Mõmmi ja aabits“ karakterid ning paljud teised armastatud ETV lastesaadete nukud.