1. septembrist alustas Tallinna Sadama sadamakaptenina tööd Ain Klaus

Alates 1. septembrist asus Tallinna Sadama sadamakaptenina tööle Ain Klaus, kelle ülesanneteks on tagada ohutu navigatsioon sadamas ning juhtida laevaliiklust.

Vanasadama uue sadamakaptenina ametisse asuv Ain Klaus on töötanud Tallinna Sadamas sadamakapteni osakonna vanasadama laevaliikluse juhtimise grupi vahetuse ülemana alates 2011. aastast.

Tallinna Sadama uue sadamakaptenina näeb Klaus oma peamiste eesmärkidena Tallinna Sadama laevaliikluse juhtimise arendamist. „Minu töö olulised ülesanded on kindlasti ohutu laevaliikluse tagamine lähtudes sadama eeskirja nõuetest ja heast merepraktikast ning sadama võimekuse tõstmine ohuolukordadele reageerimisel ja lahendamisel. Samuti pean oluliseks, et kõik tegevused sadama alal oleksid hästi koordineeritud ning meeskonnatöö sujuks,“ kirjeldas Klaus.

 

Ain Klaus lõpetas 1975. aastal Tallinna Merekooli laevajuhtimise eriala ja tal on kaugesõidu kapteni kvalifikatsioon. 1976-1991 töötas Klaus Leedu Merelaevanduse kaubalaevadel tüürimehe ja kaptenina ning 1991-1995 Saksamaa kaubalaevadel kaptenina. Sellele järgnevalt töötas ta erinevates erafirmades, tegeledes laevade prahtimisega, kaupade ekspedeerimisega ja muu sarnasega.

Vaata lisaks