18.-27. aprill toimuv Jazzkaar toob rahva taas mere äärde

Baltikumi suurim jazzifestival Jazzkaar toimub tänavu 18.-27. aprill ning juba kolmandat aastat järjest saab festivali koduks Merepaviljon Tallinna Sadama Vanasadamas. Festival ise toimub 25. korda, mille puhul on Admiraliteedi basseini äärde üles seatud fotonäitus „Jazzkaar 25: hetked festivalilt“. 

18.-27. aprillini saab suurel jazzipeol nautida maailma tippjazzi ja mitmeid erilisi, just juubeliks kavandatud kontserte. Sünnipäevaks valmib Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025“, galakontserdil „Noor Eesti Jazz“ esinevad parimaiks pärjatud noored jazzmuusikud, duo Eplik-Randalu esitleb uut kava ning jälle on oodata põnevaid lastekontserte. Põnevaid kilde Jazzkaare 25 aastasest ajaloost saab kuulda üle Eesti Klassikaraadiost ja ka teistest raadiokanalitest. Jazz liigub aprillis ka linnaruumi, kus on üleval fotonäitused ja üllatavad pop-up kontserdid.

 

Kolmandat aastat järjest saab festivali koduks Merepaviljon Tallinna Sadama Vanasadamas, kus on mõnus atmosfäär kontsertideks ja sõpradega kohtumiseks. Merepaviljoni püstitamiseks tulid taaskord appi Prike, Tallinna Sadam ja RGB.

 

Sadama alal Admiraliteedi basseini ääres on festivali juubeli puhul avatud vabaõhu fotonäitus „Jazzkaar 25: hetked festivalilt“. Kevadisel suurfestivalil on veerandsajandi jooksul esinenud 851 ansamblit 4277 muusikuga 64 riigist. Juubeli tähistamiseks heideti Jazzkaare andekate fotograafide objektiivi läbi pilk viimaste aastate põnevamatele artistidele.

 

Objektiivi ette on jäänud maailma jazzistaarid nagu Bobby McFerrin, Dianne Reeves, Charles Lloyd ja lõbusad hetked linnaruumist. Fotograafidest on näitusel esindatud Kaupo Kikkase, Rainer Ojaste, Heiti Kruusmaa, Sven Tupitsa, Jevgeni Kulikovi, Rene Jakobsoni, Silver Mikiveri, Kaur Ilvese, Marko Kivimäe, Merli Antsmaa, Kaisa Keizarsi tööd.

 

Pühapäeval, 20. aprillil toimub traditsiooniline Jazzkaare tasuta kontsertide päev, kus kesklinna mereäär kihab elust. Meeleolukal muusikalisel pühapäeval kohtuvad head eesti muusikud ja põnev arhitektuur ja seda just Vanasadama Admiraliteedi basseini ümbruses.

 

Juubelifestival täidab paljude muusikasõprade unistused – Jazzkaar toob Eestisse kaks maailma absoluutsesse tippu kuuluvat muusikut. Kitarrist Pat Metheny oma Unity Groupiga ja lauljatar Cassandra Wilson on kokku võitnud 22 Grammyt. USA tippude kõrval esinevad Euroopa jazzi noored staarid – Norra saksofonist Marius Neset, prantsuse laulja-kitarrist Nina Attal ja teised. Maailmamuusika sõpru rõõmustavad karismaatiline Mali lauljatar Fatoumata Diawara, hispaanlannade nelik Las Migas, Columbia imemees harfil Edmar Castaneda. Merepaviloni klubiõhtutel kuuleb Dirty Loopsi ja The Hi-Fly Orcestrat. Ja loomulikult kõlab ka bluus.

 

Jazzkaare kogu kava on avalik veebilehel www.jazzkaar.ee. Festivali avab Ülo Kriguli teose „Lend nr JK025“ esiettekanne ja festivali lõpetab peaesineja Pat Metheny Unity Group.

Vaata lisaks