30. aprillil koristasid sadamlased Teeme Ära raames koos linnarahvaga mere äärt

Tallinna Sadama ja Tallinna Kesklinnavalitsuse töötajad olid märganud suuri prügihunnikuid Vanasadama alast Russalkani viival rannaribal. Mõlemal kollektiivil kerkis mõte Teeme Ära talgupäeva raames ala korrastada. Ühendati jõud, sest koos jõuab rohkem.

Nii tulidki 30. aprillil kokku enam kui 50 vabatahtlikku – nii linnarahvas, Tallinna Sadama töötajad, Tallinna Kekslinnavalitsuse töötajad ja nende tuttavad – et Eesti suurima turismivärava ümbrus ning Tallinna rannajoon puhtamaks ja atraktiivsemaks muuta.

Kogunedes olid kõik reipad. „Ilmaga on meil ikka vedanud!“, ütles üks. „Tõepoolest! Mere ääres nina päiksepoole prahti korjata ju lausa mõnus,“ märkis teine.

Talgujuhi juhendamisel said kõik endale sobilikud korrastusobjektid. Tugevad meesterahvad võtsid vana mööbli ja pehkinud laudade hunniku prügikonteinerisse tassimise enda peale. Nobedate näppude ja väledate jalgadega talgulised asusid aga prügi mere äärest ja selle lähistel asuvatelt muruplatsidelt kokku korjama. Vihmakartlikud ehk kummikutega varustatud talgulised kupatati aga kunagise karusselli alusest jäänud betoonauku prügist tühjaks tassima. „Kuulge, see ju lausa prügibassein,“ oli ühe kummikukandja reaktsioon.

Prügi leidus mere ääres tõesti igasugust: alkoholipudelid, klaasikillud, kilekotid, toidupakendid, riideesemed, käekotid, jalanõud, värvipurgid, patareid, süstlad jne.

Piisas aga ühest usinast talgupäevast ning valitud mereäär saigi puhtaks! Kõik tublid talgulised said ka mõnusa kõhutäiega premeeritud.

Kuna sel aastal pöörati Teeme Ära! raames erilist tähelepanu ka tuleohutusele, lõppes talgupäev koostöös Tondi tuletõrjekomandoga ühise tulekustutusõppusega, kus kõigil huvilistel oli võimalik omal käel elava tule kustutamist proovida.

Kokku korjati 3 suurt konteineritäit prügi, mille käitlemise Tallinna Sadama tütarfirma Green Marine enda peale võttis.


Fotogaleriid koristusaktsioonist saab vaadata SIIT >>

Vaata lisaks