8. jaanuarist alustab Eesti-Soome liinil liiklust täiendav kaubalaev

Alates 8. jaanuarist 2015 alustab Tallinn-Vuosaari liinil liiklust kaubalaev Sea Wind. Laeva opereerib AS Tallink Grupp.

Täiendava kaubalaeva liinile tulek on Tallinki teatel seotud kasvanud kaubaveo nõudlusega Eesti-Soome liinil, samas võimaldab uus liin senisest lühema marsruudi abil vähendada kütusekulusid järgmise aasta suurenevate kütusekulude taustal. Ühtlasi loodab ettevõte spetsiaalselt kaubaveole orienteeritud laeva lisamisega leevendada kauba laadimisega seotud ajakulu Tallinn-Helsingi kiirlaevadel, muutes viimase teenused autoga reisijate jaoks mugavamaks. Plussiks kaubaveo korraldajatele on Vuosaari sadama asukoht, mis võimaldab suurtel sõidukitel aeganõudvaid linnasõidupiiranguid vältida ning sõita otse ja kiiresti lähedal asuvasse logistikakeskuste piirkonda või kiirteedele.

Laeva graafikus saab olema esmaspäevast reedeni kaks edasi-tagasi reisi ning pühapäeviti üks edasi-tagasi reis. Reisi kestvus on 3,5 tundi. Esmaspäevast reedeni toimuvad väljumised Tallinnast kell 6.30 ja 17.30 ning Vuosaarist kell 12.00 ja 23.00. Laupäeval väljumisi ei toimu ning pühapäeval on graafikus vaid õhtused väljumised, Tallinnast kell 17.30 ja Vuosaarist kell 23.00.

Sea Windil saab olema 119 reisijakohta 98 kajutiga, mis on suunatud kaubaveoga seotud sõidukijuhtide teenindamisele. Kaubaveoks sobivaid liinimeetreid on alusel 880, kokku on laeval 1000 liinimeetri võrra autotekki. Laev on ehtiatud aastal 1972, renoveeritud aastatel 1984 ja 1989 ning omab jääklassi 1B.

Vaata lisaks