A ja D terminalidesse paigutati prügikastid näomaskide ringmajandusse suunamiseks

Tallinna Sadam paigutas Vanasadamasse A ja D terminali Eesti ettevõtte Mabin prügikastid, mille eesmärk on ühekordsed näomaskid kokku koguda ning ringmajandusse suunata. Maskidest saadud plastikgraanulitest toodetakse torusid.

Tallinna Sadama kvaliteedi-ja keskkonnajuhi Ellen Kaasiku sõnul on Tallinna Sadama jaoks ringmajandusse panustamine väga oluline. “Praegusel ajal on ühekordne näomask väga suur prügi liik. Hinnanguliselt visatakse Eestis ära 20 miljonit ühekordset näomaski aastas. Maailmas visatakse hetkel ära umbes 3 miljonit maski minutis. Ühekordne näomask on suures osas toodetud plastikust ning nende eraldi kokkukogumise abil on võimalik see plastik ringmajandusse suunata. Eesti ettevõte Mabin on selle teema enda südameasjaks võtnud ning Tallinna Sadamal on hea meel nende projekti näomaskide kokku kogumisega panustada.”

Mabin teeb koostööd ettevõttega WeeRec, kes võtab kogutud näomaskid vastu ning töötleb need ümber. Ühekordsed näomaskid purustatakse, eemaldatakse metalli osa ning kumm, pestakse, kuivatatakse ning muudetakse koos muu plastikuga graanuliteks, mis saavad uue elu uue tootena. Maskidest saadud plastikgraanulitest toodetakse valdavalt kaevutorusid ning kanalisatsioonitorusid.

Suuname ühekordsed näomaskid üheskoos ringlusse!

Vaata lisaks