A-terminali ees uuenenud liikluskorraldus ja uus Kiss&Sail lühiajaline parkla

Vanasadama A-terminali esine liikluskorraldus on muudetud stressivabamaks ja loogilisemaks. Sarnaselt lennujaamale on terminali kõrval nüüd suurem ja mugavam Kiss&Sail lühiajaline parkla. Jälgi märke!

Reisijaid ära viivatele ja vastu tulevatele sõidukitele on Admiraliteedi kanali/Sadama Turu poolses küljes kasutamiseks nüüd suur Kiss&Sail parkla, kus 15 min parkimist on tasuta. Lahenduse osas on eeskuju võetud Tallinna Lennujaamast, kus territooriumile pääseb sisse tõkkepuuga. 15 minuti täitumisel on võimalik parkimise eest tasuda kahes erinevas makseautomaadis – A-terminali ees või Sadama Turu küljel. Parklat opereerib Citypark Eesti OÜ.

Kiss&Sail lühiajalise parkla terminalipoolses otsas on ka taksode (sh Taxify, Uber jt) peatuspunkt, kuhu saab lasta end ära tuua või takso järgi tellida. Sadama ametlikud lepingulised taksopartnerid ehk Tallink Takso ja Tulika Takso jätkavad peatumist terminali ees. A-terminali juurde viib ka uus jalgrattatee.

Seni avalikus kasutuses olnud ja väga stressirohke liikluskorraldusega terminali esine ala on nüüdsest piiratud tõkkepuudega, kuhu hakkab pääsema vaid numbrituvastuse või sadama erilubadega. Ala jääb lisaks sissepääsetavaks ühistranspordile, lepingulistele taksodele, ekskursioonibussidele ja kaubaautodele ning kasutuseks busside parkla ja lepinguliste taksode peatuskohana.

Peamine eesmärk liikluse ümberkorraldamisel oli nii laevalt saabuvate reisijate kui vastutulijate mugavus ja turvalisus ning vajadus tagada reisijatele kvaliteetne ja usaldusväärne taksoteenus. Esmamulje riiki saabudes, positiivne kogemus ning turvalisus on Eesti suurimas turismiväravas kahtlemata prioriteetideks!

A-terminal teenindab Viking Line’i, Eckerö Line’i ja Moby SPL reisijaid.

A-terminali esise ala rekonstrueerimist ning uue liikluslahenduse rajamist kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastu projekti TWIN-PORT 2 nr 2014-EU-TM-0087-M raames.

Kiss&Sail lühiajaline parkla.

 

A-terminali esine liiklusskeem

Vaata lisaks