Algab Eesti suurima logistikakeskuse ehitus

Maailma üks juhtivaid logistikaettevõtteid Katoen Natie alustab reedel, 20. juulil Muuga sadamas 30 miljonit eurot maksva Eesti suurima, 65 000 m2 kinnise pindalaga logistikakeskuse ehitust.

Katoen Natie Eesti ASi juhataja Mart Mellese sõnul valis ettevõte Muuga sadama uue logistikakeskuse rajamiseks Eesti riigi lihtsa ja soodsa maksusüsteemi ning Tallinna Sadama selge ja arusaadava positsiooni tõttu. „Olime soetanud varasemalt Muugal maatüki ning osa kaubavooge käis juba varem läbi Eesti – kõik need asjaolud suunasid otsust Läänemere logistikakeskuse rajamiseks just Muugale,“ märkis Melles.

„Luues Muugale oma jaotuskeskuse ehk hub’i loodame pakkuda oma klientidele usaldusväärset ja kvaliteetset teenust olles siin sillaks ida ja lääne vahel ning vahendada kaupu eelkõige Venemaale, Valgevenesse ja Ukrainasse,“ sõnas Melles.

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna on Katoen Natie mastaabiga logistikaettevõtte tulek märgilise tähendusega, kuna see võimaldab Muuga sadama kaubasortimenti mitmekesistada. “2008. aastal võttis Tallinna Sadam oma uues strateegias suuna veoliikide laiendamiseks ja kaubale lisandväärtuse pakkumiseks – viimastel aastatel oleme ehitanud uute kaupade ja teenuste tarbeks infrastruktuuri ja arendanud tööstusparke, mis on nüüd meile ka konkurentsieelise loonud,“ ütles Kaljurand

„Lisaks näeme, et Katoen Natie tulek tekitab täiendavat huvi teistes rahvusvahelistes logistikaettevõtetes Muuga sadama võimaluste vastu,“ tähendas Kaljurand.

Logistikakeskus valmib kolmes etapis – esimeses osas ehitatakse 25 000 m2 suurune laohoone koos seda teenindava raudteega ning 300m2 suurune administratiivhoone. Teises etapis valmib täiendavalt 40 000m2 laopinda ning kolmas etapp näeb ette võimaluse 44 mahuti rajamiseks, milles toimuks puistes plastmassi graanulite käitlus.

Lao- ja jaotuskompleksi esimene etapp saab valmis ja käivitub 2013. aasta esimeses kvartalis. Uue logistikakeskuse kaudu hakkab toimuma mitmete kaubagruppide vedu Läänemere piirkonnas, millest olulisemad on kakaopõhised tooted, tarbekaubad, plastmasstooted jt.

Tegemist saab olema läbinisti keskkonnasäästliku ja –ohutu laoga, kus kaupade töötlemise käigus ei eraldu müra ega lõhna. Eri toodete töötlemine ja hoiustamine toimub erinevates ladudes ja spetsiaalsetes laoboksides. Täiendavalt on investeeritud mitmetesse alarmi- ja tuleohutuseseadmetesse ja ehitusmaterjalidesse.

Peale projekti täielikku valmimist saab Katoen Natie’st Muuga sadama suurim laopindade operaator, kes hakkab tööd andma kokku 60 inimesele.

1854. aastal asutatud, Belgia päritolu Katoen Natie omab täna 159 logistikakeskust 31 riigis üle maailma. Opereeritavate kaetud ladude kogupindala ulatub üle viie miljoni ruutmeetri. Ettevõte tegeleb logistiliste lahenduste pakkumisega mitmes valdkonnas, sealhulgas tööstuskaupade, autotööstuse, üldkaupade sektoris jms. Katoen Natie annab tööd ligi 10 000 inimesele.

Vaata lisaks