Algas Tallinna Sadama kruiisihooaeg

25. aprillil saabus  Tallinna hooaja esimene kruiisilaev Borealis. Tegemist on Fred Olsen Cruises’i laevaga, mille pardal on 1051 peamiselt Ühendkuningriigist pärit reisijat. Lisaks on reisijaid ka USA-st, Kanadast, Itaaliast ja teistest Euroopa riikidest.

Turismifirma Estonian Holidays korraldatavate ekskursioonide raames tutvustatakse reisijatele bussi- ja jalutustuuridel Tallinna peamisi vaatamisväärsusi nii vanalinnas kui Kadriorus. Lisaks sellele pakutakse kruiisikülalistele toredat elamust Eesti kultuuri ja eluoluga tutvumiseks, sealhulgas balleti- ja rahvatantsuetendusi ning kodukülastusi. Kokku osaleb organiseeritud ekskursioonidel ligi 650 inimest, ülejäänud saavad meie pealinnaga tutvuda omapäi.

Borealis külastab Tallinna esmakordselt ja veedab siin pika päeva, saabudes kell 9 hommikul Stockholmist ja lahkudes siit kell 22 õhtul Helsingisse.

Kokku on sel aastal oodata 100 kruiisilaevakülastust, neist 11 peatuvad Tallinnas kaks päeva. Kõige suuremad laevad sel hooajal on Britannia ja Sky Princess, mis on 330 meetrit pikad ja mahutavad ligi 3000 reisijat. Kõige väiksemad laevad aga Hebridean Sky ja Clio, mahutades alla 100 reisija. Kõige tihedam päev saab olema 10. juuli, mil sadamas on 4 kruiisilaeva ja linnaga tutvuma on oodata ligi 7500 kruiisituristi.

Kruiisilaevad külastavad Tallinna sel aastal aprilli lõpust kuni oktoobri lõpuni ning lisaks toovad kaks jõulukruiisi Tallinna kruiisireisijaid ka detsembris. Järgmine kruiisilaev, Le Bellot, saabub Tallinnasse juba pühapäeval, 28. aprillil.

Tallinna Sadama poolt opereeritavasse Saaremaa sadamasse on broneeritud 7 kruiisilaevakülastust, esimene neist saabub Saaremaale 7. juulil.

Info  kruiisilaevade külastuste kohta on leitav  Tallinna Sadama veebilehel https://www.ts.ee/kruiisid/

Vaata lisaks