Aprillis toimub rahvusvaheline transiidikonverents Transestonia 2013

17. aprillil 2013 toimub Muuga sadamas üheksas rahvusvaheline transiidikonverents Transestonia 2013, mille teemaks on “Nafta. Gaasid. Keemia”. Konverents toob traditsiooniliselt kokku transiidi- ja logistikavaldkonna ettevõtjad, pangad ja juriidilised nõustajad, Eesti tipp-poliitikud ning avaliku sektori esindajad. Avasõnadega esineb välisminister Urmas Paet, kellele järgneb riigikogu majanduskomisjoni juhi Kaja Kallase tervitus. Ürituse toimumine otse Eesti transiidi demokeskuseks kutsutavas Muuga sadamas võimaldab paljut kuuldut ka vahetult kogeda.

Konverents keskendub kolmele täna ja edaspidi Eesti transiidis olulist rolli etendavale kaubakategooriale – naftasaadustele, gaasidele (LPG ja LNG) ning keemiakaupadele. Arutletakse selle üle, kuidas realiseerida uusi ärivõimalusi, ületada esile kerkinud takistusi ning teha seda kõike keskkonnasäästlikult ja ohutult. Konverentsi teemad ei ole olulised mitte ainult logistikavaldkonnale, vaid need puudutavad kogu Eesti energiajulgeolekut ning meie kõrge ekspordipotentsiaaliga keemiatööstuse arengut.

„Lisaks kohalikele esinejatele jagavad oma kogemusi Euroopa suurimate nafta-, LNG- ja keemiaterminalide ning -klastrite esindajad Rotterdamist ja Antwerpenist. Võtmeesinejate etteasted juhatatakse sisse vastavate riikide suursaadikute poolt. Eelnimetatud sadamate kogemusest on palju kasulikku õppida, kuna nii Hollandi kui Belgia ärimudelid on sarnased Eesti transiidile,“ ütles Transestonia 2013 peakorraldaja Illimar Paul.

Paul lisas, et Hollandis ja Belgias teenindatakse oma sadamate kaudu valdavalt transiidina liikuvaid kolmandate maade kaubamahte. „Eesti jaoks on samas uudne mudel, kuidas Rotterdamis ja Antwerpenis on ohtlike kaupade suuremahuline käitlemine organiseeritud selliselt, et kohalikud omavalitsused ja elanikkond mõistavad selle äri tähtsust piirkonnale ja toetavad arengut. Oluline on seegi, kuivõrd oskuslikult on nendes sadamates juhitud ning minimeeritud riskid keskkonnale ja tervisele,“ märkis Paul.

Konverentsi Transestonia 2013 kaaskorraldaja on Eesti Logistikaklaster, suurtoetajaiks Euroopa Regionaalarengu Fond, Tallinna Sadam, Vopak E.O.S., EVR Cargo, Danske Bank ja Tallinna Ettevõtlusamet. Toetavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning välisministeerium. Lisainformatsioon, programm ja registreerumine kodulehe www.transestonia.ee vahendusel. Ajakirjanike akrediteerimine konverentsile toimub e-posti aadressil [email protected].


Lisainfo: Illimar Paul, Transestonia 2013 peakorraldaja, 50 999 00, www.transestonia.ee

Vaata lisaks