AS Tallinna Sadam 8. kohal Eesti 100 väärtuslikuma ettevõtte seas

GILD100 on GILD Corporate Finance’i poolt koostatud pingerida, kus 100 Eesti suurimat ettevõtet on järjestatud omakapitali eeldatava turuväärtuse alusel aasta alguse seisuga.

Esimene GILD100 ilmus 2007. aastal ning kirjeldas ettevõtete eeldatavat turuväärtust 1. jaanuaril 2007. Käesolev GILD100 reastab ettevõtted omakapitali turuväärtuse alusel 2012. aasta 1. jaanuari seisuga (või 2011. aasta lõpu seisuga).

Nimekirja troonivad Eesti Energia AS , Swedbank AS ja Vopak E.O.S. AS. Lisaks Tallinna Sadamale ja Vopak E.O.S-le on transpordiettevõtetest esimese 10 väärtuslikuma ettevõtte seas veel Tallink Grupp AS ja Eesti Raudtee AS.

GILD100 koostamiseks on valitud Äriregistris registreeritud kasumit taotlevad ettevõtted. Välja on jäetud välismaa ettevõtete filiaalid, kasumit mittetaotlevad ettevõtted ning valdusfirmad.

Börsiettevõtted on esitatud tegeliku turuväärtusega, teisi on hinnatud eeldusel, et vähemusosalus on börsil kaubeldav. Ettevõtete hindamiseks on kasutatud võrdleva hindamise meetodit ning ainult avalikku informatsiooni. Iga ettevõtte või sektori kohta on moodustatud sobiv võrdlusgrupp, kuhu on valitud võimalikult sarnase tegevusala, tegevusregiooni, kasvupotentsiaali, riskiprofiili ja kasumlikkusega tegutsevad maailma eri börsidel noteeritud ettevõtted. Klassifikatsioon vaadatakse üle iga-aastaselt, mis võib kaasa tuua muutuseid hinnatavate ettevõtete nimekirjas.

Vaata pingerida ja detaile lähemalt SIIT >>

Vaata lisaks