AS Tallinna Sadam kuulutab välja nimekonkursi uutele parvlaevadele

AS Tallinna Sadam  korraldab  mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele tellitud neljale uuele reisiparvlaevale nimede  leidmiseks avaliku konkursi.

AS Tallinna Sadam pöördub Eesti rahva, aga eelkõige Saaremaa ja Hiiumaa elanike poole leidmaks uutele parvlaevadele kõige sobivamad nimed. Ettepanekuid saab esitada kuni 1. juunini 2015.

AS Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil  avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist.

“Loodame, et  huvitavaid ja sobivaid nimesid pakutakse nii  Saare- kui ka Hiiumaa rahva poolt mõlema liini laevadele ning nendest on edaspidi võimalik lähtuda ka reisiparvlaevade sisekujunduse osas, ” lausus Kiil.

Oma ettepanekuid laevadele nime panemiseks saab esitada kuni  1. juunini 2015 e-postile [email protected]. Nimesid oodatakse eraldi neljale Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil seilavale laevale.  Laekunud ettepanekute põhjal valib komisjon, kuhu kuuluvad teiste hulgas ka Saare ning Hiiu maavanemad,  välja neli kõige sobilikumat. Võitjatele on AS Tallinna Sadam välja pannud auhinnad. Nimede valikuga peab sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need  jõutaks õigeaegselt ka laevade korpustele keevitada.

Riik sõlmis mullu detsembris Tallinna Sadamaga kümneks aastaks lepingu parvlaevaühenduse korraldamiseks Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu liinidel  algusajaga 2016. aasta 1. oktoober. Mandri ja Eesti suursaarte vahelise laevaliikluse teenindamiseks ehitatakse neli uut parvlaeva, mis mahutavad kuni 700 reisijat, 150 sõiduautot või kuni 12 autorongi ja vähemalt 66 sõiduautot. 


Saada oma pakkumine >>

Lisainfo: Sirle Arro, turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, AS Tallinna Sadam, [email protected]
www.ts.ee/parvlaevade-nimekonkurss

Vaata lisaks