AS Tallinna Sadam näeb uusi tuluteenimise võimalusi nii kauba-, reisijate kui ka kinnisvara ja laevandusäris

Tallinna Sadama  visiooniks on  saada Läänemere uuendusmeelseimaks sadamaks, luues klientide jaoks parima keskkonna ja arenguvõimalused.

 

Ettevõte strateegia põhifookuses on neli ärivaldkonda:  kaup ja selle käitlemisega seotud tegevused, reisijad ja nende teenindamisega seotud tegevused, kinnisvaraarendus ning  laevandus.   

 

Ettevõte on seadnud järgmise viie aasta eesmärgiks Eestit läbivate kaubakoridoride konkurentsivõime teadliku kasvatamise koos kõikide logistikaketi osapooltega. Fookuses on logistikaahela digitaliseerimine. Võimalusi nähakse nii konteinervedude ja vedelgaaside turu kasvus, kui ka põhja-lõuna suunalises kaubavahetuses. Samuti loob võimalusi fossiilsete kütuste asendamine taastuv- ja biokütuste ning alternatiivsete energiaallikatega. Lisaks on  eesmärgiks võtta laiemalt kasutusele olemasolevad tööstusparkide alad Muugal ja Paldiski Lõunasadamas.

 

Reisijate valdkonnas  näeme  kasvuvõimalusi  kõikidel  laevaliinidel ja kruiisilaevade teenindamisel, mida toetab uute liini- ja kruiisilaevade lisandumine ning Aasiast pärit reisijate huvi kasv reiside vastu Läänemere piirkonnas. Ettevõtte lähiaastate suuremad investeeringud on valdavalt planeeritud reisijate valdkonna kasvu toetamiseks ning reisijate teenindamise infrastruktuuri parendamiseks läbi teeninduskiiruse ja kvaliteedi kasvu.

 

Kinnisvaraarenduses on alustatud Vanasadama arenguplaani ehk koostöös maailmakuulsate Zaha Hadid arhitektidega valminud Masterplan 2030 elluviimisega, mis pakub pikemas perspektiivis unikaalset võimalust tulusaks kinnisvaraarenduseks.

 

Laevanduse valdkonnas on eesmärgiks äriplaani elluviimine ja teenuse kõrge kvaliteedi tagamine mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaliikluse korraldamisel. Samuti talvise jäämurdelepingu täitmine ja jäämurdjale Botnica suvetöö leidmine.

Vaata lisaks