ASi Tallinna Sadam börsile mineku õigusnõustajateks valiti Baker McKenzie ja COBALT

AS Tallinna Sadam jätkab ettevalmistustega ettevõtte aktsiate Nasdaq Tallinn börsil noteerimiseks. Koostöös IPO (initial public offering) protsessi sõltumatuks finantsnõustajaks valitud STJ Advisors’i ja Superia’ga korraldati rahvusvaheline konkurss emitendi õigusnõustaja valimiseks. Konkursile laekunud kaheksa ühispakkumuse hulgast valiti parimaks rahvusvaheliselt tunnustatud Baker McKenzie ja Eestis tegutseva COBALT’i ühispakkumus.

Tallinna Sadama finantsjuhi-juhatuse liikme Marko Raid’i sõnul sai valiku tegemisel otsustavaks soodne hind kombineerituna Baker McKenzie rahvusvahelise kogemuse ja COBALT’i kohaliku turu teadmistega. Mõlemad bürood on ulatusliku varasema nõustamiskogemusega nii kapitaliturgude tehingutes üldisemalt, kui ka sarnaste esmaemissioonide õiguslikul nõustamisel.

 

Õigusnõustaja roll saab olema emitendi abistamine kõigis IPO protsessiga seotud õiguslikes küsimustes sh emissiooni prospekti ettevalmistamise korraldamine ja emissiooniga seonduvate õiguslike kinnituste andmine.

 

Järgmiste sammudena on kavas septembris esitada valitsusele IPO läbiviimise detailne tegevus- ja ajakava ning peale seda alustada IPO läbiviija(te) valikuga.

 

ASi Tallinna Sadam kuni 30% aktsiate avalik noteerimine on kokku lepitud valitsuse koalitsioonilepingus. Ettevõtte eesmärk on noteerida aktsiad Nasdaq Tallinn börsil hiljemalt 2018. aasta I poolaasta lõpuks. Tallinna Sadama jaoks on tegemiseks olulise ja positiivse protsessiga, mis võimaldab veel selgemalt fokusseerida oma ärivaldkondadele, tõsta ettevõtte ja sealhulgas ka Eesti rahvusvahelist mainet.

 

Lisainfo: Marko Raid, finantsjuht- juhatuse liige, AS Tallinna Sadam;  e-post: [email protected], tel. 6318 047.

Vaata lisaks