Balloon Tallinn jääb aastaringselt lendama

Selle suve turistide ja linnaelanike seas üks populaarsemaid atraktsioone Balloon Tallinn jätkab lendamist aastaringselt, mis muudab heeliumiga täidetud ballooni unikaalseks kogu maailmas. 

“Meie projekt võeti väga soojalt vastu kohe esimesel hooajal ja suure huvi tõttu otsustasime jätkata lendamist aastaringselt. Seega on Balloon Tallinn totaalselt unikaalne lennuatraktsioon kogu maailmas, mis lendab ka talvistes oludes ning on maailma põhjapoolseim sedalaadi atraktsioon,” ütles Balloon Tallinn operaatori Lennulaev OÜ juhatuse liige Sigre Luts.

 

Juunis avatud Balloon Tallinn on suvehooaja jooksul teinud üle 2100 reisijalennu ning külastajate suure huvi tõttu jääb opereerima aastaringselt. Suvehooaja rekord püstitati Merepäevade raames, kui Balloon Tallinn lennutas üle 500 kliendi päevas. “Ilm soosis ning soovijaid oli nii palju, et lendasime tollel päeval 15 tundi järjest ning jõudsime teha umbes 60 lendu!” lisas Sigre Luts.

 

Balloon Tallinn suvehooaeg ning igapäevane lennugraafik lõpeb 28. septembril. “Viimastel igapäeva opereerimise nädalatel ehk septembri lõpuni pakume võimalust lennata hommikustel tundidel kella 8-st 10-ni kahekesi ühe hinnaga,” ütles Sigre Luts. Tema sõnul on Balloon Tallinn populaarne nii turistide, kui ka kohalike elanike seas, kes otsivad põnevat peretegevust või hoopis romantikat.

 

“Suve jooksul tekkis meil ka kordusklientuur, ehk jagub ka neid, kes soovivad palliga lennata mitu korda erinevatel aegadel ja erinevate eesmärkidega: nii valges kui pimedas, nii kallima kui ka kogu perega. Usinalt korraldatakse ka korporatiivüritusi – näiteks septembris on meil päris palju õhtuid juba broneeritud,” rääkis Luts.

 

Suvehooaja lõppemisel ehk 29. septembrist saab Balloon Tallinnaga lennata nädalavahetustel kellaaegadel 10:00-20:00. Koolivaheaegadel, Jõulude ja aastavahetuse ajal lennugraafik tiheneb ning lisandub ka lennupäevi nädala sees.

 

“Talvised lennud tõotavad olema eriti põnevad: kui meri jääb jäässe, saab atraktsiooni pardalt imetleda nii muinasjutulikku lumist Vanalinna kui ka jäätunud merd,” täheldas Sigre Luts.

 

Selleks, et võimaldada talviseid lende paigaldatakse Balloon Tallinna ülemise võrgu peale spetsiaalne “talvemüts”, mis takistab lume kogunemist palli tippu ning aitab lumel kenasti alla libiseda. “Balloon Tallinn on seestpoolt valgustatud ning pimedates talvistes oludes näeb eriti efektne välja,” lisas Luts.

 

Balloon Tallinn on heeliumiga täidetud ning maa külge ankurdatudpall, millevaate platvorm ehk gondel lennutab tuulevaikse ilma korral kuni 30 inimest korraga ning võimaldab reisijatel nautida panoraamvaateid kuni 120 meetri kõrgusel. Selge ilma korral on nähtavus Balloon Tallinn gondlist rohkem kui 40 kilomeetrit. Tegemist on kõrgeima avatud väliplatvormiga Tallinna kesklinnas ning kõige põhjapoolsema taolise atraktsiooniga maailmas. Täpselt sarnaseid balloone on maailmas kasutusel vaid 10, kõik need jäävad Tallinnast lõuna poole. Koos teiste tootjate balloonidega opereerib maailmas vaid 20 sarnast atraktsiooni.

 

Balloon Tallinn heeliumpalli tootja Lindstrand Technologies Ltd. (LTL) on maailma juhtiv õhust kergemate lennuseadmete leiutaja ja tootja, kelle asutajaks, patrooniks ja juhiks on lennunduses hästi tuntud insener ja piloot Per Lindstrand. Tooted, mis on sertifitseeritud 48 riigis, ja laitmatu ohutusalane reputatsioon teevad LTL-ist maailma kõige mitmekülgsema õhulaevade, gaasiõhupallide, ankurdatud õhupallide ja kõrgtehnoloogiliste õhust kergemate struktuuride tootja.

Muuhulgas, 1999. aastal võitis LTL koostöös Saksa Daimler Chrysler Aerospace’iga Euroopa Kosmoseagentuuri lepingu kõrgustes asetseva pika-ajalise vastupidavusega õhulaeva välja töötamiseks. 2002. aastal pakuti LTL-ile lepingut disainida ja toota Marsi missiooniks Marslanderile erivajadustega langevari Beagle 2. See oli läbi aegade kõige innovaatilisem langevari, mis on kunagi tehtud ning 2003.a. oli langevarjuga maandumine Marsil edukas.


Lisainfo ja meediapäringud: [email protected]

Sigre Luts, Lennulaev OÜ tegevjuht, +372 50 680 90, E-mail: [email protected]

www.balloontallinn.ee / www.lindstrandtech.com

Vaata lisaks