Eckerö Line-i uus alus ”Finlandia” tõi esimesed reisijad Tallinnasse

Esmaspäeva ennelõunal jõudis Tallinna sadama A-terminali Eckerö Line’i uus alus, 2080 reisijat mahutav MS Finlandia. Tallinnas tervitati uue laeva esimest reisijat, samuti sai ”Finlandia” kapten Tallinna Sadama sadamakaptenilt avareisi tähistava sümboolse meeneplaadi.
 
”Tallinna-Helsingi laevaliin on jätkuvalt näitamas rekordilisi numbreid ning tänahommikuse seisuga on sel aastal kahe pealinna vahel liigelnud 7,3 miljonit inimest,” lausus AS-i Tallinna Sadama juhatuse liige Allan Kiil. ”Olen veendunud, et uue ja mugava aluse toel annab meie hea koostööpartner Eckerö Line tõhusa panuse sellesse, et reisijate arv sel liinil jätkuvalt kasvab.”
 
Eckerö Line’i tegevdirektor Irja Hanelius lisas omaltpoolt, et laevafirma jaoks on Tallinna ja Helsingi vahel seilava aluse väljavahetamine märgiline samm. ”Täna on mul väga hea meel öelda, et kauaoodatud hetk on käes ning 90 miljoni eurose investeeringu tulemusel on ”Finlandia” näol reisijate käsutuses alus, mis teeb merereisist erilise elamuse,” lisas Hanelius.
 
MS Finlandia esimest reisijat, kelleks oli helsinglanna Tuire Huhta, tervitasid Tallinnas AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil ja Eckerö Line’i tegevdirektor Irja Hanelus. Tuire Huhta kiitis esimesele reisijale mõeldud meenet vastu võttes laeval valitsevat kõrget teenindustaset ja toredat õhkkonda. ”Ja muidugi on Tallinnasse alati tore saabuda, seda sõltumata ilmastikuoludest,” märkis üsna sage Tallinna külastaja Huhta.
 
Traditsiooniliselt tervitas avareisi tegeva aluse kaptenit ka Tallinna Sadama sadamakapten Andres Kungla, kes andis ”Finlandia” kaptenile Kjell Jonassonile üle sümboolse plaadi, mis märgib laeva esimest saabumist Tallinnasse.
 
Eckerö Line’i senise aluse MS Nordlandia välja vahetav kakskümmend aastat noorem MS Finlandia seilab Soome lipu all. Võrreldes tänasega väheneb sõiduaeg Tallinna-Helsingi suunal tunni ning Helsingi-Tallinna suunal poole tunni võrra.
 
MS Finlandia väljub nii Tallinnast kui Helsingist kaks korda päevas. Laev väljub Helsingist hommikul ja pärastlõunal, Tallinnast väljub ”Finlandia” pärastlõunal ja öösel. Ööväljumine jõuab Helsingisse hommikul. Täpne sõidugraafik nädalapäevade lõikes on avaldatud veebiaadressil www.eckeroline.ee
 
MS Finlandial on ruumi 2080 reisijale ja 665 sõiduautole. Alusel on kuus restorani ja baari. Laeval on ruumikad koosolekuruumid ja rahulikuma reisimise jaoks mõeldud äriklassi Extra salong, kus reisi hinda kuulub ka söök ja jook, värsked ajalehed ja kiire netiühendus.
 
Restorani BuffetEckerö rootsi laud keskendub Soome toitudele ja kvaliteetsetele toorainetele, erilises fookuses on kalaroad. Uues laevas on kaks kauplust – 500 ruutmeetrine EckeröMarket ning parfüümi- ja kosmeetikakauplus Bellezza.

MS Finlandia tulekuga on kõik viis Tallinna ja Helsingi vahel seilavat reisiparvlaeva ehitatud 21. sajandil.

Eckerö Line Ab Oy on 1994 asutatud Soome laevafirma, mis kuulub aastal 1961 loodud Ahvenamaa Eckerö Grupp laevanduskontserni. Ettevõte pakub reisijateveo ja kaubaveo teenuseid Tallinn-Helsingi liinil kahe laevaga, olles liinil ainuke operaator, kelle reisilaev sõidab Soome lipu all. Ettevõte pakub reisijatele laia valikut reisipakette Soomes ja Eestis. Aastal 2011 oli Eckerö Line’i reisijate arv 940 000.
Eckerö Grupp koosneb viiest ettevõttest: Eckerö Linjen, Eckerö Line, Birka Cruises, Birka Cargo ja Williams Buss.


AS Tallinna Sadam on sajaprotsendiliselt Eesti riigile kuuluv kauba- ja reisisadamaid opereeriv ettevõte. Tänavu 11 kuuga läbis Tallinna Sadama sadamaid 8,145 miljonit reisijat ehk eelmise aasta samast perioodist 4,3 protsenti enam. 2012. aasta prognoositav reisijatearv on 8,83 miljonit inimest. Tallinna-Helsingi liini osakaal kogureisijatearvust on ligi 80 protsenti.
 


Lisainfo:
Peep Siinmaa, Eckerö Line Baltikumi müügi- ja turundusjuht, tel. 664 6620,  e-mail: 
[email protected]
Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 631 8068,  e-mail: 
[email protected]

Vaata lisaks