Eckerö Line-i uus alus MS Finlandia teeb aasta viimasel päeval oma avareisi

Esmaspäeval alustab Tallinn-Helsingi liinil liiklemist laevafirma Eckerö Line uus laev, 2080 reisijat mahutav MS Finlandia. Aasta viimasel päeval avareisi tegeva MS Finlandia sõiduaeg Tallinna ja Helsingi sadamate vahel on 2,5 tundi.

”2001.aastal ehitatud laevale Finlandia tänavu uut nägu andes võtsime eesmärgiks tuua Tallinna-Helsingi liinile moodne ning reisijate erinevaid vajadusi rahuldav mõnusa atmosfääriga alus, mis teeb merereisist erilise elamuse,” ütles Eckerö Line’i tegevdirektor Irja Hanelus. ”Kokku ulatus investeering viimaks kahe pealinna vaheline meresõit uuele tasemele, laeva soetamise ja renoveerimistööde näol 90 miljoni euroni.”

AS-i Tallinna Sadam juhatuse liikme Allan Kiili sõnul on kaks korda päevas Tallinna ja Helsingi vahel seilamist alustava MS Finlandia liiniletulek hea uudis nii sadamale kui kõigile reisijatele, keda on aasta aastalt üha arvukamalt. ”Tänavu ulatub meie reisijatearv rekordilise 8,8 miljonini. Näeme kasvu ka järgmisel aastal ning olulise panuse annab sellesse kindlasti ka uue ja ilusa laeva lisandumine liinile,” lausus Kiil.

Eckerö Line’i senise aluse MS Nordlandia välja vahetav kakskümmend aastat noorem MS Finlandia seilab Soome lipu all. Võrreldes tänasega väheneb sõiduaeg Tallinna-Helsingi suunal tunni ning Helsingi-Tallinna suunal poole tunni võrra.

MS Finlandia väljub nii Tallinnast kui Helsingist kaks korda päevas. Laev väljub Helsingist hommikul ja pärastlõunal, Tallinnast väljub MS Finlandia pärastlõunal ja öösel. Ööväljumine jõuab Helsingisse hommikul. Täpne sõidugraafik nädalapäevade lõikes on avaldatud veebiaadressil www.eckeroline.ee

MS Finlandial on ruumi 2080 reisijale ja 665 sõiduautole. Alusel on kuus restorani ja baari. Laeval on ruumikad koosolekuruumid ja rahulikuma reisimise jaoks mõeldud äriklassi Extra salong, kus reisi hinda kuulub ka söök ja jook, värsked ajalehed ja kiire netiühendus.

Restorani BuffetEckerö rootsi laud keskendub Soome toitudele ja kvaliteetsetele toorainetele, erilises fookuses on kalaroad.

Uues laevas on kaks kauplust – 500 ruutmeetrine EckeröMarket ning parfüümi- ja kosmeetikakauplus Bellezza.

MS Finlandia tulekuga on kõik viis Tallinna ja Helsingi vahel seilavat reisiparvlaeva ehitatud 21. sajandil.

Eckerö Line Ab Oy on 1994 asutatud Soome laevafirma, mis kuulub aastal 1961 loodud Ahvenamaa Eckerö Grupp laevanduskontserni. Ettevõte pakub reisijateveo ja kaubaveo teenuseid Tallinn-Helsingi liinil kahe laevaga, olles liinil ainuke operaator, kelle reisilaev sõidab Soome lipu all.

Ettevõte pakub reisijatele laia valikut reisipakette Soomes ja Eestis. Aastal 2011 oli Eckerö Line’i reisijate arv 940 000.

Eckerö Grupp koosneb viiest ettevõttest: Eckerö Linjen, Eckerö Line, Birka Cruises, Birka Cargo ja Williams Buss.


AS Tallinna Sadam on sajaprotsendiliselt Eesti riigile kuuluv kauba- ja reisisadamaid opereeriv ettevõte. Tänavu 11 kuuga läbis Tallinna Sadama sadamaid 8,145 miljonit reisijat ehk eelmise aasta samast perioodist 4,3 protsenti enam. 2012. aasta prognoositav reisijatearv on 8,8 miljonit inimest. Tallinna-Helsingi liini osakaal kogureisijatearvust on ligi 80 protsenti.

 


Lisainfo:

Peep Siinmaa, Eckerö Line Baltikumi müügi- ja turundusjuht, tel. 664 6620,  e-mail: [email protected]

Sirle Arro, AS-i Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel. 631 8068,  e-mail: [email protected]

Vaata lisaks