Eckerö Line’i laev MS Finbo Cargo lisas graafikusse varahommikused väljumised Muugalt

Alates 2. novembrist lisandusid Eckerö Line’i reisi- ja kaubalaeva MS Finbo Cargo sõidugraafikusse varahommikused väljumised Muugalt. Esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval teeb MS Finbo Cargo oma esimese väljumise Muuga sadamast juba kell 6.30, et jõuda Vuosaari sadamasse kell 9.15.

Novembrikuu esimesteks päevadeks valmis Muuga sadamas spetsiaalselt MS Finbo Cargo jaoks ehitatud kai. Uue kai valmimine ja vajalike muudatuste tegemine Muuga sadama infrastruktuuris võimaldasid suunata MS Finbo Cargo liikluse täielikult Muugale, vähendades nii Tallinna kesklinna liikluskoormust.

Tallinna Sadama juhatuse liige- kommertsjuht Margus Vihman märkis, et Muuga sadamasse on ro-ro laevade teenindamiseks rajatud uus kaldaramp ning laevade turvalise sildumise ja seismise tagamiseks paigaldatud kaile täiendavad vendrid ja pollarid. “Suvel avasime veokijuhtide teenindamiseks uue teenindushoone koos parklaga, järgmisel aastal käivitame liikluse juhtimise süsteemi Tark Sadam ning alustame kogu Muuga sadama viidanduse uuendamisega,“ lisas Vihman.

„Kuigi Eesti ja Soome vahelises reisijate liikluses kehtivad piirangud, siis kaubavedude maailmas käib vilgas töö,“ ütles Eckerö Line’i Eesti filiaali juhataja Katrin Aun Sirk. „Eckerö Line’i kaubaveomahud on viimastel kuudel tõusnud ning tulles vastu meie klientide soovidele, lisasime MS Finbo Cargo sõidugraafikusse varahommikused väljumised Muugalt. Esimese kahe nädala väljumiste põhjal võime järeldada, et kliendid on lisaväljumised hästi vastu võtnud.“

Eckerö Line opereerib Eesti ja Soome vahelises liikluses kahe laevaga, MS Finlandia Tallinn-Helsingi liinil ja MS Finbo Cargo Muuga-Vuosaari liinil. Kahe laeva peale kokku pakub Eckerö Line nüüd 67 väljumist nädalas. Tutvu uuenenud sõidugraafikuga siin.

Vaata lisaks