Edukas aasta Tallinna Sadamale!

2009. aasta kujunes AS-ile Tallinna Sadama üle ootuste edukaks aastaks. Läbi aegade parimaid tulemusi sai isegi mitu – möödunud aasta lõpetas ettevõte ajaloo suurima käibenumbriga, uued absoluutsed rekordid sündisid nii reisijate üldarvus kui kruiisireisijate arvus.

Reisijaid teenindati möödunud aastal rekordilised 7,26 miljonit. Kruiisireisijaid läbis sadamat 415 000, mis on 10% rohkem kui 2008.a. ning ettevõtte käive oli esimest korda sadama ajaloos üle 1,2 miljardi krooni (esialgsetel andmetel 1,265 mlrd krooni ) ehk 8% enam kui 2008. aastal.

Kaupa läbis 2009. aastal Tallinna Sadamat ühtekokku 31,6 miljonit tonni, mis on 9% rohkem kui 2008. aastal, sealjuures detsembrikuu kaubmaht oli üle 3 miljoni tonni esimest korda peale 2007. aasta juunit ( tervelt 26% rohkem, kui 2008. aasta detsembris ). Kaubamahu tõusu üheks olulisemaks põhjuseks oli vedellastiterminalide laev-terminal-laev tüüpi kaubakäibe tõus 22%-ni vedellasti kogukäibest võrreldes 2008. aastaga. Viimane on hea näide, et sadama ja terminalioperaatorite poolt mõned aastad tagasi võetud strateegiline suund on osutunud õigeks.

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul ei tähenda see loomulikult, et nüüd võib ettevõte nn loorberitele puhkama jääda. „Vastupidi – selleks, et saavutatut säilitada või tulemust veelgi parandada tuleb endisest rohkem pingutada. Valmimas on uued territooriumid Muugal, mis ootavad maksimaalset rakendust, tööd on vaja edasi teha Vanasadama-ala kinnisvaraarendusega, arvestama peab ka tõsiasjaga, et Ust-Luga sadama masuuditerminal hakkab lähiajal tööle, mistõttu meie vedellasti maht võib senisest väheneda jne,“ rõhutas Kaljurand.

Kaljurand soovis tänada lisaks ettevõtte enda personalile ka sadama kliente ja operaatoreid, kelledega koostöös sellised tulemused saavutati. „Kindlasti näitavad eelmise aasta numbrid, et oleme suutelised end raskes olukorras kokku võtma ja ka keeruliste aegade kiuste hakkama saada. Selle üle on kõigil põhjust uhke olla!“ ütles ta.

Vaata lisaks