Eesti Arhitektide Liit tunnustas teenetemedalitega Tallinna Sadama arendusosakonna juhatajat Hele-Mai Metsali ja projektijuhtimise osakonna juhatajat Riho Joalat

Eesti Arhitektide Liidu eestseisus tunnustas EALi teenetemedaliga „Tellija 2021“ Tallinna Sadama arendusosakonna juhatajat Hele-Mai Metsali ja teenetemedaliga „Projektijuht 2021“ Tallinna Sadama projektijuhtimise osakonna juhatajat Riho Joalat. Väärikad tunnustused anti üle 21. aprillil Eesti Arhitektide Liidu üldkogul Kumu auditooriumis.

Tellija 2021 – Hele-Mai Metsal

Hele-Mai Metsal on Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja, kes on sadama ruumilist arengut vedanud viimased paarkümmend aastat. Ta on sadamas toimuvatest muutustest olenemata hoidnud pidevalt üleval Vanasadama linnarahvale avamise ideed ning olnud arhitektidele heaks partneriks ning mõttekaaslaseks. Arhitektide jaoks on olnud väga inspireeriv Hele-Mai ambitsioon lõimida sadama tehniline funktsionaalsus linlaste argipäevases kasutuses oleva avaliku ruumiga. Ta on aastate vältel südikalt selgitanud seda ideed väga erinevatele projektiga seotud osapooltele. Suuresti tänu Hele-Mai Metsali laiale silmaringile, teadmistele ja visadusele on Tallinnas olemas kruiisiterminal, millega liitub kilomeetri jagu linnarahvale avatud mereäärset promenaadi.

Projektijuht 2021 – Riho Joala

Riho Joala on osaühingu Projektipea partner ning Tallinna Sadama projektijuhtimise osakonna juhataja, kes tegi ära tohutu töö, et kokku lõimida kõik kruiisiterminali projekteerimise ja ehitamise juures olnud osapooled. Pole lihtne ülesanne liita omavahel niivõrd erinevaid eesmärke ja kasutusviise nagu toimiv sadam ja kõigile avatud linnaruum, sealhulgas sadamarajatised, ürituste ruumid ja avalikud söögikohad, ning teha seda kõike keskkonnasõbralikult. Esile tuleb tõsta uuenduslikku merevee-põhist kütte- ja jahutussüsteemi, mille keskmeks on raudbetoonist plaatsoojusvaheti. Riho Joala on väga suure kogemustepagasiga projekteerimise ja ehitamise asjatundja, kes on juhtinud palju keerukaid ja vastutusrikkaid projekteerimistöid, tehes seda alati tasakaalukalt ja rahulikult. Veelgi enam, Riho puhul pole tegemist üksnes pädeva ehitusinseneriga, vaid lisaks laia silmaringi, arhitektuuriteadliku ja detailitundliku professionaaliga, kellega koos töötamine on arhitekti jaoks suur au.

Palju-palju õnne tublidele ja silmapaistvatele kolleegidele!

Rohkem infot >> SIIN.

Vaata lisaks