Eesti ja Soome vahelisi laevaühendusi pole kunagi nii palju olnud

Koroonakriisist tingitud reisipiirangute järel taas osaliselt avanenud Euroopa on toonud Soome Eestile lähemale kui kunagi varem – laevaühendused põhjanaabritega on tihedamad kui kunagi varem, kahe riigi vahel seilab rekordarv laevu ning uute sihtkohtadena on eestlastele lisandunud Turu ja Maarianhamina.

„Vahepeal sunnitult pausil olnud tavapärane reisiliiklus Soomega on taastunud ning ühtlasi on sel suvel laevaühendus põhjanaabritega tihedam kui kunagi varem,“ rääkis Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Tallinna Vanasadamast saab Soome eri sihtkohtadesse kokku üheksa laevaga ja kaks laeva liiklevad veel ka Muuga-Vuosaari liinil.“

Reedel toimub juba teine erikruiis Tallinnast Maarianhaminasse, mis seni oli Eesti reisijatele tuntud pigem kui Rootsi liini vahepeatus. Juulis lisandub otsesihtkohana Soomes veel ka Turu.

„Eesti ja Soome kultuuriline sild saab sel suvel kindlasti uue tähenduse, mil usutavasti paljud Eesti inimesed sõidavad kaugemate maade asemel avastama Soomet ning põhjanaabrid omakorda saavad lisavõimalusi Eestisse tulekuks,“ lausus Valdo Kalm.

Kõrvuti eestlastele uute otsesihtkohtadega saavad uue otsereisi ka põhjanaabrid – juulis teeb reisilaev Victoria I erikruiisi Helsingist Saaremaale.

„Tallinna Sadama statistika põhjal on juunikuus Tallinn-Helsingi liinil reisinud soomlasi juba rohkem kui eestlasi. Ka küsitlused näitavad, et soomlaste huvi Eestisse reisimise järele on väga kõrge ning seetõttu on väga tervitatav ka Eesti majutus- ja teenindussektori vaatest, et reisivõimalused Eestisse on sedavõrd mitmekesised,“ märkis Valdo Kalm.

Tallinna Vanasadamast teevad liinireise Helsingisse Eckerö Line, Tallink ja Viking Line. Muuga-Vuosaari liinil sõidavad Eckerö Line ja Tallinki laevad, Turu ja Ahvenamaa reise ning kruiisi Helsingist Saaremaale korraldab Tallink, Maarienhaminasse sõidab Tallinnast juulikuus ka Viking Line.

Väljuvad liinireisid

Vaata lisaks