Eesti sadamaid külastavad laevad on alates 1.aprillist vabastatud veeteetasudest

Riigikogu muutis koos lisaeelarve vastuvõtmisega ka meresõiduohutuse seadust ning vabastas alates 1. aprillist 2020 kuni 31. märtsini 2021 Eesti sadamatesse või sadama reidile sisenevad laevad veeteetasu maksmisest.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on veeteetasudest loobumine tänases keerulises ja ootamatus olukorras strateegiliselt õige otsus, mis stimuleerib kindlasti kaubavedu ning tagab laevaliikluse säilimise. „Kaubavedu on majanduse vereringe ja see peab jätkuma nii eriolukorras kui ka pärast selle lõppu, sest meie inimesed vajavad töökohti ning ettevõtted peavad saama niipalju kui võimalik oma tegevust jätkata. Niimoodi tagame ka majanduse kiirema tõusu pärast kriisi möödumist.“

Lisaeelarvega toetatakse nii reisijate-  kui ka kaubavedudele keskendunud laevandusettevõtteid vabastades nad veeteetasude maksmise kohustusest kuni 31.märtsini 2021 ning kehtestades veeteetasu arvestamise erisused ka järgnevaks perioodiks ehk 2021.aasta 1.aprillist kuni 31.detsembrini 2021.

Nimetud perioodil peavad veeteetasu maksma reisilaevad  maksimaalselt 45 korda, kruiisilaevad 3 korda ja muud laevad 8 korda.

Vaata lisaks