Eesti suurimas mereväravas avati rahvusvaheline seinamaalingute festival Mextonia

13. juunil avati Vanasadama kruiisiala kõige merepoolsemas otsas rahvusvaheline seinamaalingute festival Mextonia, mille raames maalivad tänavakunstnikud Eesti lood ka Tallinna Vanasadamasse. Eesti suurim merevärav on ideaalne paik Mehhiko ja Eesti kultuuride sidumiseks ning Eesti kultuuriloo jutustamiseks.

Mis on Mextonia festival?

Mextonia on 14.–22. juunil toimuv rahvusvaheline seinamaalingute festival, mille raames saavad uue näo 25 Tallinna seina ehk 5000 m2 avalikku pinda. Festival on mehhiklaste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Mextonia festivalil loodavad teosed on inspireeritud eestlaste kultuurist ning otsivad ühisosa Mehhiko ja Eesti vahel, andes samal ajal noortele andekatele tänavakunstnikele võimaluse eneseteostuseks.

 

Erakordsel sündmusel lööb kaasa 60 kunstnikku – neist 36 Eestist,16 Mehhikost ning 8 mujalt maailmast. Nimekaimatest väliskunstnikest osalevad festivalil Sermobi, Sensi, Farid Rueda (Mehhiko), Aaron Glasson (Uus-Meremaa), Boa Mistura (Hispaania) jt. Festivali jooksul valmivad kõikjal üle Tallinna värvilised seinamaalingud, lisaks luuake Stencibility festivaliga koostöös teosed ka Tartusse, Viljandisse, Ahtmesse ja Narva.

 

Mextonia festivali peakorraldajad on Nueve Arte Urbano ja Todoesuno Eesti. Festival toimub koostöös EV100 korralduskomitee ja partnerorganisatsioonide EKKM, Stencibility, Pirados, JJ-Street Baltic Sessions ning Tallinna Ülikooli kultuuriakadeemik Marju Kõivupuuga. Festivali peasponsor on Mehhiko ettevõte Incusa SA de CV, mis sai Mehhiko presidendilt 7. juunil 2017 üleriigilise kõrgeima kvaliteediauhinna jätkusuutlikkus ja vastutustundlikus ettevõtluses. Lisaks toetab festivali elluviimist hulk Eesti ja Mehhiko eraettevõtteid ning vabatahtlikke.

 

Kes seinamaalinguid loovad?

 

Festivalil osaleb kunstnikke nii Eestist, Mehhikost kui ka mujalt maailmast (Kanadast, Hispaaniast ja Uus-Meremaalt). Väliskunstnikest löövad kaasa Sens, Sermob, Moste, Goal, Victor López, 90114, Abril, Tania Quezada, Renata Mtz, Ariadna Galaz, Himed, Reyben, Jorge Peralta, Jonky, Benuz Guerrero, Farid Rueda, Aaron, Cinzah, Boa Mistura, Five-8. Eestis elavatest kunstnikest osalevad festivalil Original Skillz, Silver "SBoy" Seeblum, Helena Hanni & Vahur Agar, Izak One, Silver Kivirand, Siim Kasemaa, Karl Eelmaa, Margus Richard Talivee, Bert Norralt, Pintsel, Katrina Kolk, Martin Rattas, Andreas Luigas, NEKI, Bach Babach, Piiritus, Martin Roosna, Fatsnail & Andrei Kedrin, PRTKR, Karin S, Seifo, Erik Allaste, Väino Õun, Mihkel Kosk, Kevin Poll, Elis Teterin.

Vaata lisaks