Enamik talvekruiisidega Tallinna külastanud 10 000. turistist saabus Venemaalt

Sellel talvehooajal saabus Tallinna kruiisilaevadega ligi 10 000 turisti, neist valdav enamus Venemaalt. Laevad kruiisituristidega külastasid Tallinna seitsmel korral.

Talvekruiiside hooaeg sai alguse 29. novembril, mil Tallinna külastas kruiisilaev Black Watch briti turistidega pardal. Esimesel jõulupühal väisasid Tallinna Rootsist pärit kruiisireisijad, lisaks toimus kaks kruiisilaeva külastust Helsingist, kuid üle poole pühadeaegsetest kruiisituristidest tuli Venemaalt.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul oli möödunud rekordiline reisijate aasta edukas ka kruiisireiside poolest. “2013. aasta näitas, et Tallinn kruiisisihtkohana kogub jätkuvalt populaarsust, aasta jooksul külastas Tallinna ja Saaremaad kokku üle 525 tuhande kruiisituristi, mis on 84 tuhande inimese võrra enam kui mullu. Ka talvine pühademeeleolus Tallinn paelub kruiisituriste, kes tulevad nii naaberriikidest kui kaugemalt, seda kinnitavad juba järgmiseks hooajaks tehtud esimesed broneeringud,“ märkis Arro.

„Vene turistidega kruiisid peatusid Tallinnas neljal korral ning tõid linnaga tutvuma kokku 5 414 inimest. Tegemist oli Tallinki ja St. Peterline laevade nüüdseks juba traditsiooniks saanud Vene turule suunatud nn. uusaastakruiisidega. Esimene vene rahvusest reisijatega talvekruiis saabus 1. jaanuaril ja viimane peatus Tallinnas 3. jaanuaril,“ täpsustas Arro.

Tallinna Sadama sadamaid läbis 2013. aastal rekordarv ehk 9,236 miljonit reisijat. Neist 525 775 olid kruiisireisijaid.

Vaata lisaks