Ettevõtluse auhind 2012: Tallinna Sadam Eesti konkurentsivõimelisim transpordi- ja logistikaettevõte

Eile, 20. septembril Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt väljaantava „Ettevõtluse auhind 2012“ peavõitjaks pärjati PKC Eesti AS. Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatud edetabeli alusel oli Eesti kõige konkurentsivõimelisem ettevõte juba teist aastat järjest AS EMT.

Lisaks kahele peaauhinnale kuulutati eile õhtul Estonia kontserdisaalis peetud pidulikul galal välja võitjad neljas kategoorias ning selgitati kõige konkurentsivõimelisemad ettevõtted 13 kategoorias.

Konkurentsivõimelisimaks tööstus- ja energeetikaettevõtteks tuli tänavu Eesti Energia AS, jaekaubanduse valdkonna võitja oli Tallinna Kaubamaja AS, hulgikaubanduse võitja Orlen Eesti OÜ, konkurentsivõimelisimaks toiduainetööstuseks joogitootja AS A. Le Coq ning turismiettevõtteks OÜ GoAdventure. Side, kommunikatsiooni ja IT vallas oli võitja AS EMT, ehituse vallas Merko Ehitus AS, arhitektuuris ja projekteerimises Esplan OÜ, äriteeninduse ja kinnisvara valdkonnas Riigi Kinnisvara AS, finantsvahenduse kategoorias Swedbank AS, teenindusettevõtete seas Trustcorp OÜ ning väike- ja keskmiste ettevõtete lõikes Norpe Eesti OÜ. Kõige mitmekülgsemalt konkurentsivõimelisima ettevõtte tiitliga pärjati Santa Monica Networks Group OÜ.

2012 aasta konkurentsivõimelisimaks ettevõtteks transpordi ja logistika alal kuulutati AS Tallinna Sadam.

Konkurentsivõimelisema transpordi- ja logistikaettevõtte tiitlile kandideeris 37 ettevõtet.

Konkursi "Ettevõtluse auhind" eesmärk on jagada riigipoolset tunnustust edukatele ettevõtetele ja tõsta ettevõtlusteadlikkust. Auhinnakategooriate parimad valisid eri valdkondade eksperdid, peaauhinna võitja aga kõrgetasemeline žürii majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi juhtimisel.

Vaata lisaks