Hiljuti valminud Tuukri ja Petrooleumi tänava ristmik muudab Vanasadama liiklusvood sujuvamaks

Tallinna Vanasadama vahetus läheduses valmis Tuukri ja Petrooleumi tänava ristmik. Nimetatud  ristmiku väljaehitamine võimaldab juhtida liiklusvahendite voogusid Vanasadamasse sisse- ja väljasõidul  suures osas Petrooleumi ja Tuukri ristmikule, mis üheltpoolt vähendab liiklusohtlikke olukordi ning teisalt  liikluskoormust Lootsi tänaval. 

„Seni  toimus  välja- ja sissepääs Vanasadama lõunaosast sõiduautodele ning bussidele enamjaolt Lootsi tn kaudu.  Veoautod kasutasid ajutist kitsast ja mitmete pööramistega väljasõitu ladude vahelt Petrooleumi ja Tuukri tn ristmikule tekitades nii ummikuid ja ohtlikke olukordi,“ selgitas projekti tagamaid AS Tallinna Sadam  infrastruktuuri arenduse juht  Peeter Nõgu.

 

„Ristmiku väljaehitamine ning ühendamine sadamaga lahendab Vanasadama logistilise probleemi kuni Reidi tee (endise nimega Põhjaväil) valmimiseni.  Pärast Reidi tee valmimist jääb ristmik kasutusse kui Reidi tee ja Narva maantee ühendus,“ lisas Nõgu.

 

Objekti maksumuseks kujunes ligi 185 tuhat eurot. Ehitustööd viis läbi  AS Lemminkäinen Eesti.

 

Petrooleumi ja Tuukri tn ristmiku väljaehitamine on Vanasadama lõunaosa liikluse ümberkorralduste üks osa ning oluline parendus vabariigi ja pealinna esindusvärava liikluslahendustele.  

 


Täiendav info: Peeter Nõgu, infrastruktuuri arenduse juht, AS Tallinna Sadam, [email protected], tel. 6318 023.

Sirle Arro, turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja, AS Tallinna Sadam, [email protected], mob. 5130979. 

Vaata lisaks