II kvartalis Tallinna Sadama kaubamaht kasvas, aga reisijate arv vähenes.

2020. aasta II kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,4 miljonit tonni kaupa ja 531 tuh reisijat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas kaubamaht 2,5% ja reisijate arv vähenes 81,7%. Laevakülastuste arv vähenes 20,9% 1612 külastuseni.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul COVID-19 pandeemiaga seoses tekkinud majanduskriis veel teises kvartalis Tallinna Sadama kaubaveole olulist mõju ei avaldanud. „Teise kvartali kaubamaht kasvas ja kasvu mõjutas enim vedellasti kasv. Puistlasti maht aga langes peamiselt teravilja ja väetiste mahu vähenemise tõttu, millest viimane oli seotud Venemaal tehaste ajutise sulgemisega COVID-19 pandeemiast tulenevalt.“

Reisijate arv langes teises kvartalis järsult tulenevalt COVID-19 pandeemiaga kehtestatud liikumispiirangutest ja riigipiiride ajutisest sulgemisest alates märtsist. Mai keskpaigast, mil avati Eesti-Soome piir tööga seotud reisijatele, on reisijate arv hakanud tasapisi taastuma, kasvutempo on oluliselt kiirenenud juunis, kui avati piirid enamusele Euroopa riikidest saabujatele. „Kui juuni alguses oli meil 6-7 tuhat reisijat päevas, siis juuni lõpus on see näitaja juba 18-20 tuhat, mis on ca 50% eelmise aasta juunikuu mahtudega võrreldes. Tallinn-Helsingi liinil on laevaliiklus taastunud ning kahe naaberriigi vahelisse laevaühendusse on lisandunud on ka teisi sihtkohti.  Jätkuvalt on suletud Tallinn-Stockholmi liin, kruiisilaevade külastusi tuleb ehk mõni üksik alles hooaja lõpus,“ nentis Kalm. Poolaasta kokkuvõttes oli langus väiksem tänu stabiilsele esimesele kvartalile, kuna pandeemia hakkas reisijate veole mõju avaldama alles märtsi teises pooles.

Täpsem info põhinäitajate ja reisijate jaotuse kohta ning börsiteade.

Vaata lisaks