Jäämurdja Botnica saabus Kanada Arktikast koju varusid täiendama

Jäämurdja Botnica saabus 27. augusti varahommikul Kanada Arktikast tagasi Tallinnasse varusid täiendama ning meeskonda vahetama, et septembri alguses tagasi Kanadasse jääd murdma sõita.

TS Shippingu juhatuse esimehe Ülo Eero sõnul on multifunktsionaalse jäämurdja Botnica suvetöö Kanada Arktilistes vetes rauamaagi ekspordi projekti juures eskort- ja jääseirelaevana läinud siiani väga hästi. "Botnica põhiliseks tööks sel suvel on olnud suurte, üle 200 meetri pikkuste ja üle 30 meetri laiuste PANAMAX tüüpi puistlasti laevade abistamine Baffini saare põhjaosa sadamatesse üle meetri paksuses jääs. Selline töö on üsna keerukas, kuna lisaks jääväljadele triivib Botnica töörajoonis ka üsna palju suuri ja ohtlikke jäämägesid. Sellele tööle eelnes üsna põhjalik meeskonna väljaõpe, mis tagaks laeva ja meeskonna ohutu töö äärmuslikes tingimustes. Saime hästi hakkama ja Eesti meremehed tõestasid taaskord, et meie meremeeste professionaalne tase on väga kõrge."    

"Eestis vahetub Botnica meeskond, täiendame kütuse-ja toiduvarusid. Töö Kanadas Baffini saare juures on väljakutseid esitav ka seetõttu, et nii kaugel Arktikas on võimatu leida nii kütust kui toitu ja enam vähem kõik tuleb võtta kaasa Euroopast. Läheduses pole ka ühtegi remondibaasi. Iga laeva päev Arktikas peab olema väga detailselt ja võimalikke riske arvestades planeeritud, et varudest jätkuks saabumiseni kodusadamasse," lisas Eero.

Kanadas oli esimesel jäämurdeperioodil Botnica meeskond 20-liikmeline. Kanada vetes oleku ajaks ja prahtija palvel võeti pardale mõned Kanada praktikandid-meremehed, et ka nemad Arktikilistes vetes laevatöö kogemuse saaksid.

Jäämurdja Botnica saabus Paljassaare sadamasse 27. augusti hommikul ning lahkub Kanada Arktika suunas uuesti eeldatavasti juba 8. septembril.

ASi Tallinna Sadam tütarettevõte OÜ TS Shipping allkirjastas lepingu Kanada firmaga Baffinland Iron Mines LP multifunktsionaalse jäämurdja Botnica prahtimiseks 2018. aasta suveperioodiks käesoleva aasta juunis ning laev asus Kanada poole teele 30. juunil. Botnica suvetöö Kanada projekti raames kestab kuni oktoobri lõpuni.

Vaata lisaks