Jahisadam Admiraliteedi basseinis

Peale Nordic Jet Line tegevuse lõpetamist, tekkis Vanasadama Admiraliteedi basseinis vaba ressurss, mis ootas rakendamist. Alates käesoleva aasta mai lõpust avabki Admiraliteedi basseinis ja C terminalis "uksed" Vanasadama Jahisadam koos jahtklubiga.

Jahisadamasse paigutatakse ujuvkaid, kus on 62 kaikohta kuni 60 jalastele alustele. Samuti on Jahisadam võimeline vastu võtma ka suuremaid jahte ja nn superjahte.

Nagu igal õigel jahisadamal, saab ka Vanasadama Jahisadamal olema oma korralik jahtklubi, asukohaga C terminali teisel korrusel. Jahtklubi saab olema vaatega vanalinnale ja Admiraliteedi basseinile, seal saab olema klubiruum, seminariruum, saun, kööginurk, sadamakapteni tuba, pesupesemise ja kuivatamise ruum jne.

Uus jahisadam on peamiselt mõeldud Tallinna külalistele kuid loomulikult on oodatud sinna ka kohalikud jahiomanikud. Loodetavasti elavdab Vanasadama Jahisadam Eesti mereturismi laiemalt ning aitab kaasa linna avamisele merele. Vanasadama Jahisadam toob jahituristi ju sisuliselt otse kesklinna – võimalus, mis Tallinnas seni on puudunud. Ning lõpuks – paigaldatavad ujuvkaid on nii planeeritud, et kui ka kunagi peaks mõnel Nordic Jet Line´i sarnasel laeval tekkima taas huvi Admiraliteedi basseini kasutada, siis on see tal täiesti võimalik.

Uuri uue jahisadama kohta lähemalt SIIT.

Vaata lisaks