Juulis läbis sadamaid rekordarv reisijaid

Käesoleva aasta juulis läbis ASi Tallinna Sadam koosseisu kuuluvaid sadamaid 1 138 139 reisijat, mis on 2,4% rohkem kui aasta varem ning seni suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv.

Reisijate arv suurenes kõikidel liinidel, absoluutarvult kõige suurem kasv toimus Tallinn-Helsingi liinil, mida kasutas eelmise aasta seitsme kuuga võrreldes täiendavalt 160 000 reisijat.

 

ASi Tallinna Sadam reisi- ja kruiisilaevanduse valdkonna ärisuunajuhi Sirle Arro sõnul on selle aasta kõikidel kuudel reisijate arv olnud läbi aegade suurim. „Lisaks reisijatele on sel aastal võrreldes eelnenud perioodidega täheldada ka sõiduautode arvu tõusu,“ märkis Arro.

 

„Oleme jõudmas olukorda, kus teatud päevadel ja teatud reisidele ei olegi nii lihtne pileteid, rääkimata autokohast hankida, küllap seda on pidanud juba osad reisijad ka kogema,“ lausus Arro.

 

“Reisijate arvu kasvu taga on eelkõige õnnestunud turismiedendus ning ka eestlaste reisiaktiivsuse tõus ja seda just lähiriikidesse oma transpordivahendiga,” tähendas Arro.

 

Käesoleva aasta seitsme kuuga on AS Tallinna Sadam teenindanud 5,17 miljonit reisijat, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4,6% rohkem. Põhiosa ehk  82% reisijatest moodustavad Tallinn-Helsingi liinil laevadega sõitnud inimesed, keda oli kokku 4,06 miljonit.

 

Tallinn-Stockholm liinil reisis 11% ehk 571 000 reisijat ja Peterburi liinil 99 000 reisijat. 5% Tallinna Sadama sadamaid seitsme kuu jooksul läbinud reisijatest olid Tallinna ja Saaremaaga tutvuma tulnud kruiisituristid, keda oli kokku 278 000.

 

Käesoleva aasta lõpuks ootab Tallinna Sadam 8,7 miljonit reisijat. Eelmisel aastal läbis ASi Tallinna Sadam koosseisu kuuluvad sadamaid 8,48 miljonit reisijat, kellest 443 000 olid kruiisituristid. 

Vaata lisaks