Koristusaktsioon “Meri puhtaks!” Vanasadama Jahisadamas!

Laupäeval 25. septembril korraldavad Tallinna Sadam, Eesti Sukeldujate Klubi, AS Green Marine jpt. osana ülemaailmsest AWARE heategevusprojektist Tallinna Vanasadama Admiraliteedi basseini veealuse osa koristusaktsiooni.

AWARE (Aquatic World Awareness, Responsibility and Education) näol on tegemist heategevusprojektiga, mille eesmärgiks on puhastada ja kaitsta veealust maailma ning tõsta inimeste keskkonnalast teadlikkust. 

Rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma koguneb üle saja tuhande sukelduja ja nende sõbra, et koos puhastada veekogusid ja rannaalasid inimeste hooletuse ja hoolimatuse tõttu sinna sattunud prügist. Ürituse eesmärgiks on lisaks koristustöödele ka meie kaasmaalaste keskkonnalane teavitus. Armastame ju oma linna ja tahame hoolitseda tema puhtuse eest. 

Ootame kõiki huvilisi laupäeval 25.septembril Vanasadama Jahisadama (endine sadama C-terminal) juures kuhu kogunevad sukeldujad koos abivalmite kaldapealsete abilistega. Päevakava näeb välja järgmine: 

10.30 Kogunemine
11.00 Koristusaktsiooni pidulik avamine
11.15 Algab töö
16.00 Päeva pidulik lõpetamine ja aukirjade jagamine. 

Raske töö tegijatele kohapeal kuum tee ja supp. Varustuse kasutamine tasuta. Kõigi korsitustööst osavõtjate vahel loosime välja hulga toredaid auhindu. Ka pealtvaatajate peale oleme mõelnud. Saab tutvuda jahisadamas silduva imekena kuunariga “Kajsamoor”ja pealtvaatajatele on välja pandud põnevad auhinnad. 

Samuti on näitlike vahenditega kohal laevajäätmete kogumise ja töötlemisega tegelev Tallinna Sadama tütarfirma AS Green Marine, kes näitab oma telgis muuhulgas kuidas ümbertöödeldud prügi reaalselt taaskasutusse satub. 

Eestis on AWARE projekti läbi viidud alates 2001. aastast. Korduvalt on koristatud TOP Jahisadamat, peale selle veel Vergi sadamat, Lennusadamat. Eelmisel aastal korraldas Eesti Sukeldujate Klubi koristusaktsiooni Meeruse sadamas koostöös mitme teise sukeldumiskeskusega. 

Tule kohale ja võta oma pere kaasa! Aita kaasa puhta loodusega tuleviku loomisele!

AWARE projektist lähemalt: www.projectaware.org

Vaata lisaks