Kruiisilaev Aidabella lõpetab tänavuse kruiisihooaja

Tänasel päikeselisel sügispäeval  saabus Tallinnasse selle hooaja viimane kruiisilaev Aidabella, mis tõi meie pealinnaga tutvuma 2445 peamiselt Saksamaalt pärit kruiisireisijat. Aidabella saabus Tallinnasse Kielist ja suundub siit Peterburgi.

26. aprillist kuni tänaseni kestnud 2018. aasta kruiisihooaja jooksul peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 339 korral ja tõid Tallinnasse rekordilised 635 068 reisijat, mis on 28 külastust ja üle 70 tuhande reisija rohkem kui eelmisel hooajal.

 

Kruiisituristide hulgas oli kõige enam ehk 30 % Saksamaalt pärit reisijaid, nendele järgnesid 21 %-ga USA ja 12 %-ga Suurbritannia kodakondsed. Kokku külastasid Tallinna 170-st erinevast riigist pärit inimesi.

 

Selle hooaja pikim kruiisilaev oli 333,33 m pikkune MSC Preziosa ja lühim 66-meetrine Variety Voyager. Kõige rohkem ehk 4732 reisijat oli Norwegian Breakaway pardal 3.augustil, kokku külastas  Norwegian Breakaway meid suve jooksul 16 korda ja tõi nende reiside jooksul kokku Tallinnaga tutvuma 70 tuhat reisijat.  Enim külastusi ehk 23 tegi kruiisilaev Aidamar. Esmakordselt väisasid Tallinna 11 laeva.

 

Tallinna Sadama poolt opereeritavat Saaremaa sadama külastasid kruiisilaevad üheksa korda ja tõid Eesti suurimale saarele 2974 huvilist.

 

Kruiisireisijate arv moodustab aastas Tallinna Sadama sadamaid läbivatest reisijate arvust ligikaudu 5%.

Tallinn on jätkuvalt Läänemere populaarseimate  kruiisisihtkohtade hulgas ja üha enam laevasid leiab tee ka Saaremaale.

  


Aidaa, Aida!

Vaata lisaks