Kruiisilaev Discovery 7. septembril Saaremaal

Reedel, 7. septembril  külastab Saaremaa sadamat kruiisifirma Voyages of Discovery laev „ Discovery“. Tegemist on nimetatud  kruiisifirma esmakordse külastusega Saaremaale.

Laeva pardal on  662 peamiselt Suurbritanniast  pärit  seiklushimulist kruiisituristi, aga reisijaid on ka USA-st, Iirimaalt, Kanadast, Uus-Meremaalt jm. Laeva planeeritav külastusaeg on kell 09:00 kuni 18:00. Laev saabub Kopenhaagenist ja suundub Saaremaalt edasi Tallinnasse.

 

Turismifirma Estonin Holidays poolt on  kruiisituristidele välja pakutud 3 erinevat ekskursioonivarianti, millest 2 on poolepäevased ja  hõlmavad endast erinevate Saaremaa vaatamisväärsuste külastamist nagu  Angla tuulikumägi, Kaali meteoriidikraater  ja kindlasti Kuressaare loss  ning linn.  Terve päeva vältav ekskursioon viib lisaks eelpoolmainitule turistid ka Panga pangale ja Viki talumuusemisse.

 

Sadamas võtab turiste vastu pillimees Rein Oorn ning päeva lõpul  on turistidel võimalik nautida  Leisi  rahvatantsutrupi esinemist  Meeli Stankevitši juhendamisel.

 

Tegemist on 2012. hooaja kolmanda ja viimase kruiisilaevakülastusega Saaremaa sadamasse.

2013. aastaks on Saaremaa sadamasse broneeritud rekordilised 15 kruiisilaevakülastust.

Vaata lisaks