Kruiisilaevad  peatusid sel hooajal  Tallinnas 45 korda

2021.aastal peatusid kruiisilaevad Tallinna Vanasadamas 45 korda ning tõid meie pealinnaga tutvuma 63 164 kruiisituristi.

Kruiisihooaeg sai alguse 2.juulil, mil Tallinnasse saabus TUI Cruises laev Mein Schiff1, sama laev oli ka viimane, mis hooaja 21.oktoobril lõpetas. Kokku peatusid Tallinnas 13 erinevat kruiisilaeva.

Enamik Tallinnas peatunud kruiisilaevadest olid Saksa turul opereerivate kruiisifirmade laevad, siiski külastasid Tallinna ka brittidele kruiisi pakkuva Saga Cruises ning ameeriklastega Oceania Cruises laevad.  80% Tallinna külastanud kruiisituristidest olid  Saksa kodakondsed, aga kruiisituristide hulgas oli ka Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania, Suurbritannia, USA ja teiste riikide kodanikke.

Kõige rohkem külastusi ehk 16 toimus augustis, sellele järgnesid septembri 13, juuli 10 ja oktoobri 6 külastust.  Kuigi kruiisifirmad jätkavad Põhja-Euroopa kruiiside pakkumist ka talvisel perioodil, siis Eesti kõrge nakatumisnäitaja  ning Läänemere heitliku ilma tõttu suure tõenäosusega kruiisilaevad Tallinnasse sel talvel ei jõua.

Kui hooaja alguses said kruiisituristid maale vaid organiseeritud ekskursioonide raames viies võimalikult miinimumini omavahelisi kontakte  ja kokkupuuteid kohalikega, siis hooaja lõpupoole oli vaktsineeritud reisijatel võimalik meie pealinna külastada ka iseseisvalt. Tallinna Sadam tänab kõiki koostööpartnereid ja ametkondi, kelle paindlikule ja olukorrale vastavale tegutsemisele  oli sel aastal võimalik kruiisilaevade ja kruiisireisijate teenindamine.

Saaremaa sadamat 2021. aastal kruiisilaevad ei külastanud. Koroonakriisi eelsel ehk 2019.aastal peatusid kruiisilaevad Tallinnas 338 korda  ja laevade pardal oli 656 087 reisijat. Saaremaal peatusid kruiisilaevad 2019.aastal 7 korda ning tõid saarele 3836 huvilist. 2020.aastal toimus üks kruiisilaevakülastus Saaremaa sadamasse, mil Tallinki laev Victoria I tõi  Eesti suurimale saarele soomlastest kruiisituristid. Tallinnas 2020.aastal kruiisilaevakülastusi ei olnud.

Tallinna Sadam loodab järgmisel aastal  Tallinnas vastu võtta  juba oluliselt rohkem kruiisilaevakülastusi ning usume, et kruiisilaevad jõuavad ka Saaremaale. Kuna koroonaviiruse olukord maailmas mõjutab endiselt reisimist, siis kruiisifirmad ei ole veel järgmise aasta broneeringuid üle kinnitanud ja täpsem külastuste arv selgub järgmise aasta hooaja alguses või jooksul.

 

Vaata lisaks