Laevareis Peterburgi muutub mugavamaks

Alates 12. septembrist 2011. a. lisab laevafirma ST.PETER LINE reisilaeva Princess Anastasia sõidugraafikusse sadamakülastuse Tallinna ka Peterburist väljumisel, mis võimaldab nüüdsest mugavamalt Tallinna ja Peterburi vahel reisida. Sõidugraafiku muutmise otsuse taga oli eesti turistide suur huvi Peterburi reiside vastu

Princess Anastasia hakkab väljuma Tallinnast pühapäeviti kell 18:00 ning saabuma Peterburgi esmapäeva hommikul kell 8:00. Reisijatele on võimalus veeta Peterburgis viisavabalt terve päev. Tagasi Tallinnasse väljub laev Peterburist sama päeva õhtul kell 18.00 ning saabub Tallinna teisipäeva hommikul kell 9:00. Tallinnast suundub laev edasi Stockholmi. Kui käesoleva aasta aprillis reise alustanud St Peter Line`i alus Princess Anastasia külastas seni Tallinna ainult suunal Stockholm – Tallinn – Peterburg, siis alates septembri keskelt külastab laev Tallinna ka Peterburg – Tallinn – Stockholm suunal. Princess Anastasiale pääseb reisisadama A-terminalist.

 

 Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on see hea uudis kõigile eestimaalastele. “Laevaühendus Peterburiga aitab meie kahte linna ja riiki lähendada, arendada turismi ja ennekõike lähendada inimestevahelist suhtlust,“ ütles Savisaar. „Peterburis ja selle ümber elab seni palju inimesi, kellel vanu mälestusi Eestist ja Tallinnast ning neile oleks see kindlasti üheks mugavaks mooduseks Eestit taasavastada. Samuti on Peterburis peale kasvanud uus põlvkond inimesi, kes Tallinnast vahest ainult oma vanematelt kuulnud on ning sooviks seda nüüd ka oma silmaga näha ning miks siis mitte teha seda mugava laevareisiga. Teiselt poolt avaneb ka eestimaalastele ja meie külalistele üha enam võimalusi külastada seda kaunist linna oma rikka ajaloo ja iluga ning see on ainult tervitatav,“ sõnas linnapea.

 

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on sageduse suurendamine Peterburi ja Tallinna vahelises laevaliikluses äärmiselt teretulnud. „Oleme korduvalt rõhutanud, et näeme just Tallinna ja Peterburi vahelise laevaliikluse arendamises hetkel suurimat potentsiaali kogu Eesti turismimajanduse edasises arengus,“ ütles Kaljurand. „Atraktiivseks teeb nimetatud ühenduse ka see, et tänu EL-i kodanikele kehtiva 72-tunnisele viisavabastusele Peterburis on Eesti turismifirmadel võimalik oma tootevalikut ka siia saabuvale välisturistile oluliselt laiendada, pakkudes neile lisaks Eesti külastamisele lisaväärtusena ka Peterburi külastamise võimalust. Samuti on teada suure rahvaarvuga Peterburi regiooni huvi Tallinna ja Eesti vastu, sega lõpuks võidaksid siit väga paljud,“ lisas ta.

Laevakompanii ST.PETER LINE on reisipraamide operaatorfirma, mille laevastikku kuuluvad 2 reisipraami: Princess Maria ja Princess Anastasia. Reispraamide pardal on külaliste jaoks mugavad erineva klassi kajutid, autotekid ja mitmesugused meelelahutused: restoranid, baarid, kohvikud, SPA-keskused, treeningusaalid, ilusalongid, kinod, mängutoad lastele ja Duty Free kauplused. Showprogrammi esitlevad elukutselised animaatorid Baaride Impeeriumist ХХХХ ja St- Peterburi Music Hall’i balletiteater. Vaata veel:  www.stpeterline.com

Vaata lisaks