Liikluse ja parkimise ümberkorraldused laulu- ja tantsupeo ajal

Seoses 4.-7. juulil toimuva XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” juubelipidustustega aitab Ühisteenused peonädalal linna liikluse ümber korraldada, et tagada turvaline liiklemine nii pidulistele ja pealtvaatajatele kui ka piirkonna elanikele ja ettevõtete töötajaskonnale ning klientidele. 

Tänavused pidustused haaravad endaga kaasa Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni, mis tähendab, et nendes piirkondades tegutsevatel elanikel, ettevõtjatel ja asutustel tuleb juba varakult arvestada käesoleva nädala ümberkorraldustega nii liikluses kui parkimises.

Oluline info seoses ümberkorraldustega

* Peamised liikluse ja parkimise ümberkorraldused Tallinnas puudutavad Kalevi staadioni, Tallinna Lauluväljaku ja rongkäigu trajektoorile jäävaid piirkondi.

* Ümberkorraldused leiavad aset peonädalal ehk juuli esimesel nädalal: 30.06-07.07.2019.

* Peopiirkondade uut liikumis- ja parkimiskorraldust suunavad ajutised liiklusmärgid ja neoonvestides liikluskorraldajad.

* Täpne info liikluse ja parkimise ümberkorralduste kohta asub aadressil https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu

Ühisteenuste soovitused Tallinna kesklinnas ja peopiirkonnas tegutsevatele organisatsioonidele

* Tutvuge oma piirkonda puudutavate liikluse ja parkimise ümberkorraldustega juba varakult

* Varuge autoga peopiirkonnas liigeldes rohkem aega ja valige vajadusel juba varakult alternatiivne teekond ja parkimispiirkond.

Liikluse ja parkimise ümberkorralduste peamised piirkonnad ja liiklusskeemid: https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu

* Kalevi staadioni piirkond

Liikluskorralduse muudatused 1.-5. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuvaid Püssirohu, Herne, Staadioni, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Tantsupeo etenduste publiku massilise liikumise aegadel suletakse Juhkentali tänav lühiajaliselt 4. juulil kell 13-23 ja 5. juulil kell 9-23.

* Tallinna Lauluväljaku piirkond

Liikluskorralduse muudatused 1.-7. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oja tänavaid ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.

* Rongkäigu marsruut

Seoses 6. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 5. juuli õhtust kuni 6. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Luise, Endla, Toompea, Tõnismäe, Hariduse, Wismari ja Roosikrantsi tänavatel ning Falgi teel, mis muudetakse kahesuunaliseks. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Vabaduse väljaku, Pärnu mnt, Narva maantee ja Pirita tee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

* Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal

Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 4.-7. juulil tihedamaks nii kesklinnast Piritale ja Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti avatakse Tallinna linna poolt peo nädalavahetuseks kesklinna ja Lauluväljaku vahel busside ajutine ringliin ning pikendatakse Kadrioru trammiliini nr 3 hilisõhtuseid väljumisaegu.

Detailne info kõigi ümberkorralduste kohta asub aadressil https://www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu

Infot muudatuste kohta jagatakse jooksvalt ka Ühisteenuste Facebooki-lehel https://www.facebook.com/yhisteenused/  


Pääsu Vanasadamasse/sadamast mõjutab kõige enam laulupeo rongkäik 6. juulil.
Liikumine sadama ja linna vahel 6. juulil:

Lisainfo:

AS Ühisteenused

Endla 15, Tallinn 10122

Avatud: E – R 08.00-17.00

Klienditeeninduse telefon: 6 511 515

E-post: [email protected]

Vaata lisaks