Liikluskorralduse muudatused Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu tõttu 11-12. septembril

Eeloleval nädalavahetusel toimub Eesti suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga. Võistlustrassil ja selle lähiümbruses on liiklus ajutiselt suletud või häiritud, mistõttu peaks jooksutrassi piirkonda sattudes varuma aega ja olema kannatlik või valima sihtkohta jõudmiseks alternatiivse marsruudi. Sõidukijuhtidel tuleb jälgida ajutisi liiklusmärke ning järgida reguleerijate märguandeid ja soovitusi.

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esmakordselt Tallinna Lauluväljakul, kus on piisavalt ruumi ja turvaline keskkond, et kinni pidada piirangutest ja tagada osavõtjate hajutatus ning tervishoiureeglite täitmine. Samas asub ka võistluste infokeskus ja sekretariaat, kust saab kätte stardinumbrid. Lauluväljakul on ka osalejate teenindusala ning toimuvad autasustamistseremooniad.

Laupäeval, 11. septembril on tavapärasel kujul kavas kell 9.00 startiv poolmaraton (21,1 km) ning kell 17.00 algav 10-kilomeetri pikkune RIMI Sügisjooks.

Pühapäeval, 12. septembril kell 9.00 antakse stardipauk maratonist (42,195 km) osavõtjatele. Koostöös Eesti Kergejõustikuliidu ja Tallinna linnaga viiakse läbi ka Eesti ja Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus.

Võistlustrass on koostatud pikematel jooksudel Pirita tee, Merivälja tee ja Reidi tee alal asuvate tänavate ja kergliiklusteede baasil. Maratonis läbitakse kolm 14-kilomeetri pikkust ringi ning poolmaratonis üks 7-kilomeetrine ja üks 14-kilomeetrine ring. Finišijoon on mereäärsel kergliiklusteel Russalka lähistel.

Sügisjooksu 10 kilomeetri rada viib osalejad Lauluväljaku ümbruse, Maarjamäe ja Lillepi pargi teedele. Esmalt tuleb läbida kolme ja seejärel seitsme kilomeetri pikkune ring. 10 km stardi- ja finišipaik on mõlemad Lauluväljakul.

 

Sadama liiklust puudutab Pikksilma tänava ja Reidi tee ristmikul oleva Pikksilma tänava lõigu sulgemine, kuid Petrooleumi tänava ja Reidi tee ristmik on avatud ning ka Reidi tee on liiklusele avatud.

 

Hea ülevaatlik info liikluskorralduse osas on leitav siit:

https://www.jooks.ee/et/liiklusinfo/laupaev/laupaev

Vaata lisaks