Logistikafirma AHL Logistic ostis endise tehase ja laohoone Muuga sadamas

Soome kapitalile kuuluv logistikafirma AHL Logistic ostis Muuga sadamas asuva endise teraspleki galvaniseerimise tehase- ja laohoone.

AHL-l juhatuse liikme Mikko Juhani Laaksoneni sõnul on ettevõttel  plaanis hakata kasutama Muuga Sadamas asuvat ca 30 tuhande m² suurust hoonet erinevate puist- ja üldkaupade ladustamiseks ning teostada sadamas ka kaupade laadimist ja lossimist.  „Tulevikuplaanides näeme võimalike uute kaupade laadimist ja ladustamist ning teatud osas ka tootmise käivitamist.“

 

Tallinna Sadama juhatuse liige kommertsjuht Margus Vihman  leiab, et uue tegija tulek Muuga sadamasse on väga positiivne. „Peame äärmiselt oluliseks, et Muuga sadamas oleks üha rohkem võimalusi Eestit läbivatele kaupadele lisandväärtuse andmiseks. Meil on hea meel, et mõni aasta suletud olnud endine teraspleki galvaniseerimise tehase hoone leidis uue omaniku ja saab tulevikus taas kasutuselevõetud.“ 

 

AHL Logistics on Eestis registreeritud ettevõte, mille juhatuse liige on Soome logistikaettevõtja Mikko Juhani Laaksonen. Laaksonen on muuhulgas juhatuse liige ka Soome ettevõttes Baltic Bulk OY. Baltic Bulk  OY on  terminalioperaator neljas Soome sadamas (Hamina-Kotka, Kaskinen, Oulu, Kemi) omades lisaks ka Soome sisemaa terminale. Ettevõtte pakub laia valikut sadama-, lao- ja transporditeenuseid bioenergia tootjatele, toiduainete-, paberi-, metalli- ja keemiatööstustele.

 

Tallinna Sadam sõlmis hiljuti sama ettevõtte omanikele kuuluva firma  Bulk & Tank OÜ-ga lepingu, mille kohaselt rajatakse  Muuga sadama idaosasse ca 3,0 ha suurusele maa-alale peamiselt Eesti turuga seotud puistlasti (hakkepuit, pellet, lubi jms.) laokompleks, mis on eelduseks lähitulevikus  nende kaupade teenindamise käivitamiseks  Muuga sadamas. Uute terminalide ja EVR Cargo kavandatav ühistöö aitab tulevikus tuua rohkem kaupu läbi Muuga sadama ka Lõuna- Eestist ja eelkõige neid kaupu, mis praegu on liikunud autotransporti  kasutades läbi Riia sadama.

Vaata lisaks