Maailma üks suurim logistikafirma Katoen Natie investeeris Eestis laienemisse 10 miljonit eurot

Globaalne insener- ja logistikateenuste pakkuja Katoen Natie laiendas oma logistikakeskust Muuga sadama tööstuspargis, investeerides kasvanud ärimahtudega toime tulemiseks 10 miljonit eurot valminud laohoone rajamisse.

Katoen Natie Eesti juhatuse liikme Mart Mellese hinnangul võimaldab Muuga sadama vabakaubandustsoonis asuva terminali 10 000-ruutmeetrine laiendus suurendada käideldavate kaupade mahtu, laiendada logistikateenuste valikut ja kliendiportfelli. „Tallinna vahetus läheduses asuvat Muuga sadamat näeme usaldusväärse ühenduspunktina Euroopa ning Venemaa, Ukraina, Kasahstani ja teiste riikide vahel, et pakkuda logistikateenust oma rahvusvahelistele klientidele erinevates tööstusharudes, nagu naftakeemia, tooraine ja üldlast,“ sõnas Mart Melles.

Koos uue hoonega on Katoen Natiel nüüd Muuga sadamas laopinda 63 300 ruutmeetrit. Logistikaettevõtte Eestisse tehtud investeeringute kogumaht ületab 50 miljonit eurot, mille tulemusel on lisaks moodsatele laopindadele soetatud 70 vagunit ja muud eriotstarbelist varustust, et käidelda ja ladustada naftakeemiat ja tarbekaupu.

Tallinna Sadama juhatuse liikme ja kommertsjuhi Margus Vihmani hinnangul on sellise rahvusvahelise haardega ettevõtte nagu Katoen Natie laienemine parim näide sellest, et Eesti ja Tallinna Sadama tööstuspargid on siin piirkonnas kaubavahetusele fokusseerunud ettevõtetel parim koht arenemiseks. „Muuga sadamast saab ka ainus sadam, millel on otsene ligipääs Rail Balticule, mis võimaldab kaupu ümber laadida mere- ja maanteetranspordilt Euroopa ja Vene laiusega raudteetranspordivahenditele ja vastupidi,“ ütles Vihman.

Muuga sadam on Eesti suurim ja sügavaim kaubasadam, millel on vahetud ühendused mere-, maismaa-, ja raudteetranspordiga. Muuga sadam on ainus konteinerliinide ühendusega Eesti sadam ja Baltimaade kaasaegseima konteinerterminaliga.

Katoen Natiest

Katoen Natie on 1854. aastal asutatud ettevõte, mis on aastate jooksul kasvanud üheks maailma suurimaks integreeritud insener- ja logistikateenuste pakkujaks. Ettevõttel on 180 logistikaplatvormi 38 riigis viiel kontinendil. Töötajate arv on kasvanud 13 500 töötajani ja ülemaailmne laomaht ületab 5 miljonit ruutmeetrit. Katoen Natie pakub logistika- ja inseneriteenuseid tööstusharudele nagu tarbekaubad, naftakeemia, erikemikaalid, toit ja sööt, üldlasti ning pehmed kaubad.

Katoen Natie Eesti on kontserni Katoen Natie 100-protsendiline tütarettevõte, millel on pikaajaline kogemus kakaoubade, kakaopooltoodete, toorkohvi ja naftakeemiatoodete käitlemise valdkonnas.  Katoen Natie Eesti meeskonnas 65 logistikaspetsialisti.

Ettevõte omab ja haldab Muuga sadamas 63 300 ruutmeetri suurust ladu, mis pakub klientidele kõikehõlmavat logistikateenust: alates kauba vastuvõtmisest sadamasse saabumisel, sadamavedu, ladustamist, proovide võtmist, segamist, ümbertöötlemist, järelevalvet ja analüüsi kuni oma raudteevagunitega tarnimiseni lõpptarbijatele Venemaal, Ukrainas ja Kasahstanis. Katoen Natie Eesti pakub ka ainulaadset kemikaalivaba orgaanilist töötlemist põllumajandussaadustele oma kontrollitud atmosfääriga ruumides.

Vaata lisaks