Mainekas Seatrade Insider nimetas Tallinna Sadama aasta sadama nominendiks

Mainekas merendusele ja mereturismile keskendunud ajakiri Seatrade Insider nimetas Tallinna Sadama üheks kolmest nominendist aasta sadama tiitlile; ülejäänud kaks finalisti Seatrade Insider Cruise Awards aasta sadama tiitlile on Kopenhaageni ja Malmö ühissadam ning Istanbuli sadam.  

Aasta Sadama tiitli andmisel hindab Seatrade Insider Cruise Awards žürii ennekõike sadama või sadamatekompleksi arengule viimase 12 kuu jooksul. “Hinnatakse nii traditsioonilist sadamategevust kui ka kruiisi- ja tavaturismi toetava infrastruktuuri olulist parendamist möödunud aasta jooksul,” kirjeldas AS-i Tallinna Sadam juhatuse esimees Ain Kaljurand konkursil osalemise tingimusi.

 

Kaljuranna sõnul oli Tallinna Sadama kandideerimisavalduse aluseks ennekõike tänavu mais avatud, ligi kümme miljonit eurot maksma läinud uue kruiisikai rajamine. “Selle investeeringu toel rahuldame üheltpoolt jätkuvalt kasvavat nõudlust Tallinna kui kruiisisihtkoha järele ning teisalt tuleme vastu kruiisioperaatorite soovile kasutada ka Läänemerel üha suuremaid laevasid,” lausus Kaljurand.

 

Lisaks otseselt taristu arendamisele uue kai näol toetasid Tallinna Sadama kandidatuuri nominentide hulka jõudmisel ka muud ettevõtmised. “Nii näiteks rikastab Vanasadama piirkonda tänavu suvel avatud ainulaadne, kuni 120 meetri kõrgusele taevasse kõrguv Balloon Tallinn atraktsioon,” märkis Kaljurand. “Lisaks uuendasime kahe aasta eest täielikult kruiisikaide vahetus läheduses paikneva kauplemisala, kus kõik Tallinna külastajad saavad osta nii suveniire, Eesti disainitooteid ja traditsioonilist Eesti käsitööd kui ka siinset toidukaupa,” märkis Kaljurand.

 

Seatrade Insider Cruise Awards on rahvusvaheline konkurss, millel kandideerivad nii sadamad ja sadamakompleksid kui ka erinevad merenduse ja mereturismi ala ettevõtted ja operaatorid. Lisaks aasta sadama tiitlile on konkursil veel neli kategooriat – aasta sihtkoht, aasta tarnija, keskkonnaalgatuse auhind ning uuendusliku ekskursioonikorraldaja auhind.

Lisainfo: Seatrade Insider Cruise Awards www.seatrade-insider.com/awards

 

Aasta sadama ja teiste kategooriate tiitli võitjad kuulutatakse välja 17. septembril Barcelonas.

 

AS Tallinna Sadam on sajaprotsendiliselt riigile kuuluv Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks. 2014. aastaks prognoosib Tallinna Sadam tegevustulude 8-protsendilist kasvu 111 miljoni euroni, prognoositav puhaskasum on 37 miljonit eurot. Oodatav käideldav kaubamaht on 29 miljonit tonni ning sadamat läbivate reisijate arvu ulatub prognoosi kohaselt tänavu 9,19 miljoni inimeseni. Käesolevaks aastaks on kruiisifirmad broneerinud Tallinnasse 300 laevakülastust, mis prognooside kohaselt toovad  linnaga tutvuma ligi 480 tuhat kruiisituristi.

Vaata lisaks