Mere- ja kevadehõnguline Jazzkaar 2013!

2013. aasta Jazzkaare kodu on ka sel aastal Vanasadamas Merepaviljonis.

Kahekümne neljas Jazzkaar toimub 19. – 27. aprillini ja Jazzkaare kodu on ka sel aastal spetsiaalselt festivaliks püstitatud unikaalses Merepaviljonis, mis asub Vanasadamas Admiraliteedi basseini ääres. Merepaviljon, kus on avarust ja õhku, hubased tingimused nii külastajatele kui muusikutele, pälvis läinud aastal publikult ja esinejatelt väga positiivse tagasiside, seepärast otsustas Jazzkaar koos Prike, RGB ja Tallinna Sadamaga pakkuda seegi kord muusikaelamusi vaimustavas atmosfääris.

Kevad ja Jazzkaar on lahutamatud. Jazzisõbrad juba ootavadki pikisilmi, mida toob tänavune festival.

Jazzkaare peaesinejad on soul-jazz talent Zara McFarlane Inglismaalt, Jaapani sarmikas klaverivirtuoos Hiromi, Ameerika uue põlvkonna staarvokalist Gregory Porter ja legendaarse helilooja-saksofonisti Charles Lloydi The New Quartet feat. Jason Moran, Reuben Rogers, Gregory Hutchinson. Kontsert on osa maestro 75-sünnipäeva turneest. Selleks tähtpäevaks valmis ka dokumentaalfilm jazziajaloo ühest olulisemast ja värvikamast muusikust.

Noorte talentide päralt on Jazzkaare esimene nädalavahetus. Festivali avab talendikas Zara McFarlane’i Quintet Londonist, jazziklubis teevad ilma norra, rootsi ja eesti noored muusikud Hanna Paulsberg Concept, Heliotroop ja MaiGroup. Merepaviljoni suurel laval esineb noor ja eriliselt hõrgu loomingulise käekirjaga saksa pianist Nils Frahm.

Eesti muusikud toovad kuulajate ette oma uued kavad. Hedvig Hanson esitleb värsket heliplaati „Esmahetked“ neljas linnas ja ühes mõisas. Pühapäeval jätkab Jazzkaar traditsiooni, kus koostöös Eesti Autorite Ühinguga toimuvad tasuta kontserdid ühes Tallinna piirkonnas. Kadrioru ja Kalamaja järel on järg jõudnud nüüd vanalinna hoovide, pööningute ja katuste avastamiseni, põnevates hubastes kohtades esinevad eesti muusikud koos luuletajatega, nii on hea võimalus vahetult suhelda ja vanalinna ainulaadset atmosfääri nautida. Vaid ansambli „Collage“ lugude tribuutkontsert andekatelt Viljandi lauljatelt-pillimeestelt jõuab suurele lavale. Noorimad, ehk jazzitudengid mitmest koolist, annavad Teater NO99 Jazziklubis nädala jooksul lõunakontserte ja kogu festivali jooksul üllatavad jazzmuusikud tallinlasi ja külalisi ootamatutes kontserdipaikades.

Euroopa parimat jazzi pakuvad Prantsuse jazzitipud Andy Emler Trio, Michel Portal ja Bojan Z, itaalia rahvusvahelise mainega trompetivirtuoos Fabricio Bosso oma kvartetiga helindab kultusfilmi „The Easy Life“, Austria virtuoosid akordionist Klaus Paier ja tšellist Asja Valcic, moekas ja magneetiline Hildegard Lernt Fliegen Šveitsist, Kruglov – Sooäär Quartet ja mitmed teised. Maailmamuusika hõngu toovad festivalile serbia kitarritrio Balkan Strings ja Portugali noor fadista Claudia Aurora.

Merepaviljoni klubiööd on kõik väga erinevad, kuid ikka tulised – meie Ulthima Thule ja ameeriklaste Naturally 7 äraproovitud headuses ning ka nooremad klubibändid ja DJ-d rõõmustavad pidulisi.

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo, aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors ning Merepaviljoni partnerid Prike, RGB ja Tallinna Sadam ning festivalile aitavad kaasa Hennessy ja Kodupaber. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, välisinstitutsioonidest Ameerika Suursaatkond, Austria Saatkond ja Prantsuse Kultuuriinstituut ning mitmed linnad.

Jazzkaare Merepaviljoni täpne asukoht Tallinna Sadama Vanasadamas on Admiraliteedi basseini ääres asuva Sadama Turu esisel parkimisplatsil, Kai ja Kuunari tänava nurgas, ametliku aadressiga Sadama 25/4.

Vaata ka www.jazzkaar.ee

Kohtumiseni Jazzkaarel!

Vaata lisaks