Merevaate konverents “Mereriik Eesti – väljakutsed ja võimalused” 17.03

Hea Eesti merenduse sõber!

Käesolevaga on Merendusnõukojal ja “Merevaatel” suur rõõm kutsuda Teid 17. märtsil 2017 Tallinnasse Eesti Näituste Messikeskusesse Meremessi raames toimuvale “Merevaate” konverentsile “Mereriik Eesti – väljakutsed ja võimalused”.

 

Soovime oma ala asjatundjate abiga arutleda selle üle, millisel määral vajab merendus arenemiseks riigi ja asjaomaste asutuste panust selleks, et võiksime pidada Eestit tõsiseltvõetavaks merendusriigiks. Eesti lipu all ei seila täna ühtegi kaubalaeva – kas ja mida peaksime laevaettevõtetele pakkuma selleks, et laevad Eesti lipu alla tagasi tuua. Mida saaksid ettevõtjad ja riik ühiselt teha selleks, et meie merendus areneks ja oleks nii Läänemerel kui ka kogu maailmas konkurentsivõimeline?

Kuid meri pole mitte pelgalt ettevõtjate pärusmaa, vaid meri on ka meie rahva ja kultuuri lahutamatu osa. Möödunud 2016. aastat tähistasime Eestis merekultuuri aastana, et väärtustada merega seotud traditsioone ja merega koos elamise tavasid. Kas me ikka teame ja oskame hinnata rannakaluri elu, kes on rannakultuuri kandjaks? Millises seisus on Eesti inimeste meresõiduoskused ja kas meie väärikatele meremeestele ja –naistele on tulemas piisavat järelkasvu? Kas me teadvustame piisavalt oma mereajalugu ja oleme tuleviku väljakutseteks valmis?

Konverentsil otsime neile ja teistele küsimustele vastuseid kahes erinevas paneelis, milles on oma osalemise kinnitanud Majandus- ja Taristuminister Kadri Simson, Merendusnõukoja president Tarmo Kõuts, Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu juhatuse esimees Jüri Lember, Tallink Grupi juhatuse aseesimees Andres Hunt, TTÜ Mereakadeemia direktor Roomet Leiger, Riigikogu liige ja vabakondliku liikumise eestvedaja Artur Talvik, Merekultuuriaasta 2016 projektijuht Karen Jagodin, EJL Meresõber projektijuht Indrek Ilves.

Konverentsi lõpetuseks tutvustame loodavat Uno Lauri Nimelist Merekultuuri Sihtasutust.

Konverents toimub 17. märtsil kella 12-14 Eesti Näituste Messikeskuse D-hallis Pirita tee 28, Tallinn. Osalemine on kõikidele Meremessi külastajatele tasuta.

Palun andke oma osalemissoovist teada hiljemalt 10. märtsiks e-posti aadressil [email protected]

Lugupidamisega,

Tarmo Kõuts

Kaugsõidukapten

Viitseadmiral

Merendusnõukoja president

Vaata lisaks