Muuga sadamas kirjutati alla Eesti ja Kasahstani koostööprotokollile

Muuga sadamas kirjutati alla Eesti ja Kasahstani valitsustevahelise komisjoni transpordi, transiidi ja infotehnoloogia alase töögrupi koostööprotokollile.

16. aprillil kohtusid Muuga sadamas Eesti ja Kasahstani valitsustevahelise komisjoni transpordi, transiidi ja infotehnoloogia alase töögrupi liikmed. Kohtumise tulemusena kirjutasid töögrupi juhid, Kasahhi transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi aseminister Azat Bekturov ja Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe alla osapoolte vahelisele koostööleppele transpordi ja kaubavahetuse edasiseks arendamiseks kahe riigi vahel.

Tallinna Sadam tutvustas kohtumisel oma võimalusi Kasahstani kaupade ekspordiks ja impordiks läbi Muuga sadama ning Muuga sadama Tööstuspargi arenguplaane. ASi Tallinna Sadam juhatuse esimees Ain Kaljurand avaldas heameelt võimaluse üle võõrustada töögruppi just Muuga sadamas, mis on kahe riigi vahelise kaubandusalase koostöö üheks sõlmpunktiks.

Kaljuranna sõnul on Eesti ja Kasahhi kaubavahetus viimastel aastatel küll kasvanud kuid võimalusi koostöö arendamiseks on tema sõnul kindlasti enam. „Juba olemasolevate võimsustega suudaksime me oluliselt rohkem Kasahhi kaupu teenindada, olgu nendeks siis vili, vedellast, konteinerid, puistlast või muu,“ lausus Kaljurand. „ Lisades sellele veel Muuga sadama idaosa arendused ja Muuga Tööstuspargi potentsiaali koos arendatava infrastruktuuri ning vabatsooniga suudame kindlasti olla Kasahhi ettevõtetele atraktiivne ja perspektiivikas partner,“ lisas ta.

Kasahhi delegatsiooni juht Azat Bekturov sõnas, et Tallinna Sadamat tuntakse Kasahstanis hästi. „Teie sadama kaudu on aastate jooksul liikunud palju Kasahstani kaupa ning teie soodne asukoht ja hea infrastruktuur on meile hästi teada,“ sõnas ta. Samas rõhutas ka Bekturov, et potentsiaali kahe riigi kaubandussidemete arengus on veel tublisti ning Kasahhi ettevõtjad on sellest võimalusest väga huvitatud. Nii Kaljuranna kui Bekturovi sõnul on täna allakirjutatud koostöölepe oluline samm kahe riigi majandussidemete edendamiseks.

Eesti ja Kasahstani valitsustevaheline komisjon loodi 2010. aastal peamiselt just riikidevahelise majandusalase koostöö efektiivistamiseks.

Vaata lisaks