Nasdaq tervitab Tallinna Sadamat Nasdaq Balti põhinimekirja

Nasdaq teatab, et täna noteeriti Nasdaq Balti börside põhinimekirjas AS-i Tallinna Sadam aktsiad (kauplemistähis: TSM1T). Ametlikult noteeriti aktsiad Nasdaq Tallinna börsil.

Tallinna Sadama aktsiate noteerimine järgneb ettevõtte aktsiate avalikule esmaspakkumisele, mille käigus pakuti 25. maist kuni 6. juunini ettevõtte aktsiaid nii Eesti jaeinvestoritele kui institutsionaalsetele investoritele üle maailma. Pakkumise käigus kaasas ettevõte kokku 147,4 miljonit eurot. Aktsiaid märkis 13 723 Eesti jaeinvestorit ning 102 institutsionaalset investorit 22 riigist. Aktsiapakkumine märgiti üle enam kui kolm korda.

Ettevõtte ainuomanik enne aktsiate avalikku pakkumist oli Eesti Vabariik. Pärast pakkumise läbiviimist on Eesti Vabariik Tallinna Sadama suurim aktsionär, omades 67% ettevõtte aktsiatest.

Aktsiate ametliku noteerimise alguse puhul helistasid Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, Nasdaq Tallinna juhatuse esimees Kaarel Ots ja Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm kolmapäeval kell 10 Vanasadama jahisadamas pidulikult börsikella. Lisaks tervitasid Tallinna Sadama börsiletulekut udupasunate signaaliga sadamas seisvad laevad Star, Victoria I ja Silja Europa.

„Tallinna Sadama noteerimine tähistab esimest Eesti riigiettevõtte börsiletulekut viimase ligemale 20 aasta jooksul. Pakkumise tulemused näitavad selgelt, kui väga investorid seda sündmust ootasid. Aktsiaid märkinud jaeinvestorite arvu poolest on tegemist suuruselt teise IPOga Eesti börsiajaloos,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots. „Tallinna Sadama noteerimisega täidab Eesti valitsus mitu suurt eesmärki: pakub nii kohalikele jaeinvestoritele, kohalikele pensionifondidele kui ka rahvusvahelistele institutsionaalsetele investoritele võimaluse investeerida, ja loob samal ajal kõik eeldused, et ettevõte muutuks läbipaistvamaks ja juhtimiskvaliteet tõuseks veelgi.“

„Tallinna Sadam on ajalooliselt olnud tugevate majandustulemustega ja stabiilselt kõrget dividendi maksev ettevõte, mis aitas pakkumise käigus kindlasti suurendada investorite usaldust meie ettevõtte vastu,“ ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Avalikult kapitali kaasamine ning uute aktsionäride tagasiside paneb meid veelgi selgemalt ärile fokusseerima ja muudab ettevõtte tugevamaks. Peame jälgima, et kõik oluline informatsioon saaks avalikuks kõikidele investoritele üheaegselt ning et kõik aktsionärid oleks suuraktsionäri ehk Eesti riigiga võrdselt koheldud.“

Tallinna Sadam on Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks. Tallinna Sadama tegevused jagunevad peamiselt järgmiste valdkondade vahel: kaup ja selle käitlemine, reisijad ja nende teenindamine, laevandus ning kinnisvaraarendus. Tallinna Sadama kohta saab rohkem lugeda ettevõtte veebilehelt.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 90 väärtpaberiturul 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaq-i tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 3900 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 12 triljoni dollari.

****

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Tallinn
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
[email protected]

 

Vaata lisaks