NATO tunnustus Tallinna Sadamale

19. aprillil võttis Tallinna Sadama sadamakapten Ülo Kikas  vastu Läänemere selle aasta suurimat õppust BALTOPS 2016 korraldava NATO staabiüksuse STRIKFORNATO aseülema kontradmiral Paddy McAlpine’i, keda saatis tema abi leitnant Karl Ashton.

Viisakusvisiidi eesmärk oli tänada Tallinna Sadamat  toetuse eest NATO õppusele BALTOPS 2016. Läänemerel  toimuval juunikuisel õppusel osalevad nii maa-, õhu- kui merevägede üksused. Esmakordselt saavad need alguse Eestist ja Tallinnast.

Sellega seoses on nii Vanasadamasse kui ka  Muuga sadamasse oodata sõjalaevu ajavahemikus 3.-5. juuni. Vanasadamat külastab USA mereväe dessantlaev „USS Mount Whitney“, mille pardal leiab aset õppusel osalevate üksuste vaheline konverents. Muuga sadama kaide äärde on planeeritud mitmed USA ja Saksamaa sõjalaevad ning üks Portugali allveelaev, lisaks võib sel ajaperioodil näha laevu Tallinna reidil ankrus.

Kontadmiral McAlpine tänas Tallinna Sadamat hea koostöö eest ning sõnas, et esimest korda on õppus toodud nii kõrgele põhjaregiooni näitamaks NATO toetust Läänemere ümbruses asuvatele liitlastele ja partneritele.

 

Merel toimuvast õppusest võtab osa ligi 4000 sõjaväelast, Eesti õhuruumis on 65 lennukit, mis teevad päevas 90 lendu ning esmakordselt osalevad õppuses vaatlejatena Singapuri Mereväe esindajad.

Kontradmirali Paddy McAlpine’i saatis visiidil Eesti mereväe ülem mereväekapten Sten Sepper ja leitnant Aivo Vahemets. Tallinna Sadama poolt võtsid kõrgeid mereväelasi vastu sadamakapten Ülo Kikas ja Muuga sadama  vanemdispetšer Mihkel Abe.

Kontradmiral McAlpine kinkis  Tallinna Sadamale tänutäheks vapi.

 

Vaata lisaks