NIB rahastab jäälõhkuja Botnica ostu

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja AS Tallinna Sadam allkirjastasid 25 miljoni euro suuruse laenulepingu jäälõhkuja Botnica ostu finantseerimiseks.

AS Tallinna Sadam omandas Soomes ehitatud Botnica 2012. aasta oktoobris. Botnica vähendab tunduvalt vajadust täiendava jäälõhkuja liisimise järele Eesti veeteede jäävabadena hoidmiseks. NIB 15-aastane laen moodustab poole jäälõhkuja ostuhinnast.

Botnica on mitmeotstarbeline, nii talvisel kui suvisel navigatsiooniperioodil kasutatav alus. Talveperioodil teenindab jäälõhkuja vastavalt Tallinna Sadama ja Veeteede Ameti vahelisele teenuslepingule laevasid ja laevakaravane Soome lahe äärsetes Eesti sadamates. Jäävabal ajal saab Botnicat kasutada erinevatel vesiehitustöödel kogu maailmas.

"Eesti sadamate konkurentsivõime säilitamisel omab kaasaegne jäälõhkumisteenus kriitilist tähtsust. NIB’i ja Tallinna Sadama koostöö Botnica ostu finantseerimisel on tõsta Eesti riigi sadamateenuste usaldusväärsust ja kvaliteeti," ütles NIB president ja tegevjuht Henrik Normann.

AS Tallinna Sadam on Eesti riigile kuuluv kauba- ja reisisadamaid opereeriv ettevõte, mis etendab olulist rolli Eesti transpordisüsteemis ja majanduses tervikuna. AS Tallinna Sadam omab ja haldab viit Eesti sadamat: Tallinna Vanasadam, Muuga sadam, Paldiski lõunasadam, Paljassaare sadam ja Saaremaa sadam.

 

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi, Soome ja Taani. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte liikmesriikides ja ka neist väljaspool. NIB omab kõrgeimat võimalikku krediidireitingut AAA/Aaa juhtivatelt reitinguagentuuridelt Standard & Poor’s ja Moody’s.Lisainfo:
Hr Vilius Girkontas, vanemprojektijuht, tel: +358 10 618 0270, [email protected]

Hr Dimitrijs Alehins, kommunikatsioonispetsialist, tel: +358 10 618 0296, [email protected]

Hr Marko Raid, AS Tallinna Sadam finantsjuht, tel: +372 631 8047, [email protected]

Vaata lisaks