Paldiski Lõunasadam 20

30. augustil tähistas AS Tallinna Sadam Paldiski Lõunasadama 20. aastapäeva. Tähistamaks 20 aasta möödumist endise kinnise sõjasadama ülevõtmisest Vene armeelt ning selle kaubasadamaks kujunemist korraldas Tallinna Sadam ja Paldiski Ettevõtjate Liit äriseminari „Paldiski arengupotentsiaal ettevõtluskeskkonnana“, millele järgnes pidulik aastapäeva vastuvõtt. Paldiski Lõunasadama sünnipäeva ning Paldiski ettevõtluspäeva raames toimus samal ajal ka Paldiski linnarahvale informatiivne ning meelelahutuslik suvelõpu pidu ja laat Paldiski keskväljakul.

Paldiski Lõunasadama 20. aastapäeva puhul korraldatud äriseminari eesmärgiks oli kohalikus elus tegevate ettevõtjate osavõtul vaadata tagasi möödunud kahe aastakümne arengutele ja hinnata Paldiski kui sadamalinna tulevikuvõimalusi tänases majanduskeskkonnas.

Arenguseminaril esinesid ettekannetega riigikogu majanduskomisjoni juht Kaja Kallas, Transfennica grupi tegevjuht Dirk Witteween ja majandusteadlane Andres Arrak. Paldiski arenguvõimaluste üle arutasid ka Eesti Raudtee juhatuse esimees Ahti Asmann, Alexela grupi juht Heiti Hääl, Tõnis Vajakas Eesti Energia taastuvenergia äriüksusest, Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Sven Ratassepp ning Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand.

Ettekannetega on võimalik tutvuda SIIN >>

Aastapäevaks pandi kokku Lõunasadama arengut reflekteeriv fotonäitus „Paldiski lõunasadam 20“, mis on üleval nii Paldiski Lõunasadama teisel korrusel kui ka Paldiski linnamuuseumis. Lisaks valmis sadama aastapäevaks lühifilm, mida saavad kõik huvilised vaadata Tallinna Sadama Youtube’i kanalist SIIT >>


Vaata lisaks