Paldiski lõunasadamas valmis puidugraanuli terminal

Tallinna Sadamale kuuluvas Paldiski lõunasadamas valmis miljon eurot maksnud uus puidugraanuli terminal, esimene kaubalaev Imavere tehases toodetud pelletilastiga sõidab juba täna Taani.

Tegemist on viimaste aastate suurima investeeringuga Tallinna Sadama Paldiski lõunasadamasse. Ehitustööde käigus rajati uude asukohta  ka senine turbaterminal, misjärel on nüüd Paldiskis nn puhaste ja mustade kaupade käitlemine eraldatud.

 

Paldiskis asuva metalli-, ro-ro-, auto-, turba- ja puiduterminali kõrvale puidugraanuli terminali rajanud ESTEVE Terminal AS-i juhatuse liikme Üllar Raadi sõnul võimaldab uus terminal laiendada senist kaubavalikut ja suurendada veomahte. „Eesti tootjate eksport moodustab meie vedudest enam kui poole, tulevikus näeme kaubaartiklite valiku laienemist,“ ütles Raad.

 

Paldiski puidugraanuli terminali ehitus algas möödunud aasta aprillis. Projekti käigus rajati kaks uut 2700 m² suurust ladu, kaalumissüsteem ning soetati uus ümberlaadimistehnika. 

 

ESTEVE Terminal AS on stividori-, ümberlaadimise, ladustamis- ning laevade agenteerimise teenuseid pakkuv ettevõte, mis haldab Paldiski lõunasadamas Eesti suurimat multifunktsionaalset sadamaterminali.

 

1997. aastal asutatud ja Baltic Maritime Logistics Group AS-i kontserni kuuluv ESTEVE Terminal käitles möödunud aastal üle 1,9 miljoni tonni kaupu, mis on 7% enam kui 2010-ndal aastal.

Vaata lisaks